XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Sierpnia 2024 r.

1. „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. To w pozytywny sposób wyrażona prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. Serdeczne podziękowania wszystkim parafianom i gościom za tak dostojne i pobożne przeżycie Odpustu parafialnego. Bóg zapłać za uroczystą procesję; Paniom niosącym feretrony ; ministrantom, Rycerzom Kolumba. p. Organiście i chórowi; p. Kościelnemu ,wszystkim czytającym, naszym Siostrom zakonnym i księżom wikariuszom: Tomaszowi  i Pawłowi . Niech Dobry Bóg obdarza nas Swoją  łaską.

3. Serdeczne Bóg zapłać drogim Parafianom, szkołom i urzędom za serdeczne przyjcie Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej  oraz Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej-. Niech dobry Bóg wynagrodzi obfitość waszych serc.

4. Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na jutrzejszą Mszę wotywną ku czci Ducha Świętego i uwielbienie na godz. 19.00. W sposób szczególny będziemy modlić się za sprawujących władzę na wszystkich szczeblach życia społecznego naszej gminy, aby wspomagane mocą Ducha Świętego, swoją pracę wykonywały na chwałę Bożą, kierując się dobrem mieszkańców.

5. Zapraszamy we wtorek -13 sierpnia do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 20.00.

6. W czwartek 15 sierpnia, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, na zakończenie których pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

W tę uroczystość wspominamy 104. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą” i przeżywamy Dzień Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata, jak i o całej naszej umiłowanej ojczyźnie.

7. W niedzielę-18 sierpnia Dożynki Gminne w Chmielniku -program Święta Plonów rozpocznie się dziękczynną Mszą św. o godz.15.00-Zapraszamy!

Szczegółowe informacje na plakatach.

8.W związku z działaniami jakie podejmuje MEN odnośnie do nauczania Religii w szkole, ks. Proboszcz -jako odpowiedzialny za katechizacje i szkolne nauczanie religii w parafii Chmielnik uprzejmie prosi Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: [email protected]

9.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy  już zastosowali się do naszej prośby!

10.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców  ul. Mruczej .Pracowali: Aleksandra Pacyga; Renata Nowak; Jolanta Rzadkowska; Jan Chelicki; Szymon Chelicki; Julita Chelicka; Jadwiga Zadorska  . Bóg zapłać za pracę i ofiarę 70  zł.  W sobotę  zapraszamy na godz. 9.00.   mieszkańców  ul. Mruczej, Cichej i Pierzchnickiej.

11.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Sierpnia 2024 r.