Rycerze Kolumba

W naszej działalności kierujemy się czterema podstawowymi wartościami. Są to:

• Miłosierdzie – wiara uczy nas, że mamy „miłować bliźniego, jak siebie samego”. Członkowie Rycerzy Kolumba okazują miłość bliźniego poprzez zbieranie żywności dla lokalnych jadłodajni dla ubogich, poprzez pomoc przy Olimpiadach Specjalnych i pomoc materialną i duchową dla samotnych matek. Misja naszego Zakonu i nasza wiara wymaga od nas czynnego zaangażowania. Nie ma lepszego sposobu na wyrażenie miłości i współczucia jak poprzez czyn, przez pomoc potrzebującym. Jest to powołanie, które podejmujemy każdego dnia.
  • Jedność – nikt sam nie jest w stanie szerzyć dobra w takim stopniu, w jakim możemy to czynić działając wspólnie. Członkowie Rycerzy Kolumba dobrze wiedzą, że wspólnie możemy osiągnąć o wiele więcej. Tak więc trzymamy się razem. wspieramy siebie nawzajem. To nie znaczy, że zawsze zgadzamy się ze sobą, że nie ma różnic w opiniach. Ale znaczy to, iż Ty- jako Rycerz Kolumba – w swojej pracy dla dobra parafii i wspólnoty możesz zawsze liczyć na wsparcie i pomoc braci Rycerzy.

• Braterstwo – Czcigodny Michael J. McGivney założył Rycerzy Kolumba głównie po to, by zapewnić pomoc wdowom i sierotom w wypadku śmierci, często przedwczesnej, żywiciela rodziny. Najwyższej jakości program ubezpieczeniowy Zakonu czyni to po dziś dzień, jak również czynią to indywidualni Rycerze, którzy w ubiegłym roku poświęcili ponad 10 milionów godzin, by pomóc chorym lub niepełnosprawnym członkom i ich rodzinom. W naszej organizacji Rycerzy Kolumba troszczymy się o siebie nawzajem.
  • Patriotyzm – Członkowie Rycerzy Kolumba, czy są to Amerykanie, Kanadyjczycy, Meksykanie, Kubańczycy, Filipińczycy, Polacy czy Obywatele Republiki Dominikańskiej są patriotami. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy oddani Bogu i Ojczyźnie i wierzymy, że mamy bronić tych wartości. Czy to w życiu publicznym, czy prywatnym, Rycerze przypominają światu, że katolicy wspierają swój naród i mogą stanowić przykład wspaniałej postawy obywatelskiej.

Rycerze Kolumba w Chmielniku

15416, im. Świętego Brata Alberta