XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2024 r.

1. Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać, a my życiem winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia.

Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu  módlmy się w intencji wszystkich dziennikarzy,  by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

2. W tym tygodniu siostra Przełożona Bernardyna przezywa dzień swoich imienin, obejmujemy  Ją naszą modlitwą i życzliwością. Msza św. w intencji solenizantki w niedzielę 22 września o godz.8.30.Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. Serdeczne Bóg zapłać składamy pieszym  pielgrzymom  do Piotrkowic –  wraz  z  przewodnikiem ks. Pawłem Foderowiczem, którzy ofiarnie i pobożnie uczcili Maryję. Dziękujemy Rycerzom Kolumba oraz wszystkim, którzy tak  godnie reprezentowali nasza parafię na Odpuście w Piotrkowicach. Bóg zapłać!

Szczególne podziękowania za czuwanie nad bezpieczeństwem pielgrzymów dla Ochotniczej Straży Pożarnej  i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej  z Chmielnika oraz Policji. Serdeczne Bóg zapłać!

4. Pan Tomasz Fornalski ukończył formację podstawową w Szkole Katechistów Diecezji Kieleckiej  i został ustanowiony przez ks. bp Kieleckiego Jana Piotrowskiego  KATECHISTĄ oraz udzielono Mu misji do pełnienia tej posługi na jeden rok. Gratulujemy Mu serdecznie i liczymy na owocną parafialną posługę!

5. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” .

6. W środę -18 września święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, po Mszy św. popołudniowej ok.  godz. 18.40 odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla kandydatów do s. bierzmowania i ich rodziców. Kandydaci złożą deklaracje przystąpienia do tego sakramentu  i otrzymają niezbędniki, w których będą odnotowywać swoją aktywność religijną w naszej wspólnocie parafialnej.

7.  Zapraszamy rodziny do wspólnej narodowej modlitwy i refleksji podczas XL Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21 – 22 września br.. Temat tegorocznej Pielgrzymki brzmi: „Rodziny z serca wzięte. ADOPCJA”.

8) .Siostry Kanoniczki Ducha Świętego na czas remontu kaplicy w domu zakonnym zapraszają do wspólnej modlitwy brewiarzowej w kościele parafialnym. JUTRZNIA po Mszy Świętej o 6.30 w Kościele, NIESZPORY o godzinie 17.00 w Kaplicy Adoracji. Prosimy przynosić ze sobą własne teksty brewiarza lub korzystać z  telefonu z dostępem do internetu.

9. Zapraszamy na XXV Jubileuszowy Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2024”, który odbędzie się w sobotę, 28 września 2024 r. pod hasłem „Krzyż drogą, prawdą i życiem”. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

10. Dnia 28 września 2024 r. w Targach Kielce odbędzie się forum ewangelizacyjne pod hasłem „Chrystus Nadzieją”. Wszelkie informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie internetowej Kieleckiej Odnowy w Duchu Świętym www.kielce.odnowa.org

11. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy  już zastosowali się do naszej prośby!

12. W tym tygodniu   dokonaliśmy modernizacji systemu monitoringu Kościoła,  jest ona konieczna, aby w Roku Jubileuszowym, Kościół był otwarty przez cały dzień dla wiernych i gości -koszt 8 600 zł.

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, a zwłaszcza te składane na niedzielną tacę. Serdeczne Bóg zapłać!

13 . Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła   dla  mieszkańców ulicy Pogodnej  : Marta Ściana; Wojciech Wójcik; Piotr Wójcik; Anna Maciągowska; Krystyna Hanszkę; Anna Hanszkę  .

Bóg zapłać za pracę i ofiarę  60 zł.  W sobotę  zapraszamy na godz. 9.00. do sprzątania naszego Kościoła  mieszkańców ulicy Jasnej, Szkolnej i 1 Maja.

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

15. Ks. Proboszcz wyjeżdża na  urlop, w związku z tym Kancelaria Parafialna   nie będzie czynna rano od jutra do 30 września.

16. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu…

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2024 r.