XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 września 2024 r.

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania zasłużyli na życie wieczne.

2. Odpowiadając na apel Ks. Biskupa, dzisiaj zbiórka do puszek po Mszy Świętej na powodzian. W budynku starej plebanii od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00. do 18.00. Rycerze Kolumba będą przyjmować nowe dary rzeczowe dla powodzian. Prosimy nie przynosić rzeczy i sprzętów używanych.

3. W sobotę, 28 września w ramach akcji duszpasterskiej: „Koronka na ulicach miasta” wspólnota Legionu Maryi o godzinie 15.00 zaprasza na rynek naszego miasta na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. Wyjazd na Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż spod placu kościelnego w sobotę, 28 września o godz. 09.30. Są jeszcze 3 wolne miejsca.

5. W Najbliższą niedzielę w czasie Sumy o godz.12.00. błogosławieństwo różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Dnia 5 października 2024 r. odbędzie się XVI Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. W tym roku pod hasłem „My chcemy Boga Panno Święta” będziemy pielgrzymować do parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego
w Busku Zdroju. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Składamy podziękowanieza sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców ulicy Jasnej: Marta Wójtowicz, Bogdan Zamojski, Rafał Orzeł; ulicy Szkolnej: Joanna Długosz; ulicy 1 Maja: Andrzej Gołębiowski, Maria Gołębiowska, Anna Gołębiowska, Bożena Wrzesień, Anna Dzierżak, Elżbieta Gołębiowska. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 90 zł. W następną  sobotę zapraszamy na godz. 9.00. mieszkańców ulicy: Rynek, Wolności, Witosa, Szydłowskiej i Kilińskiego.

8. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy już zastosowali się do naszej prośby!

9. Ks. Proboszcz przebywa na urlopie, w związku z tym Kancelaria Parafialna nie będzie czynna rano do 30 września.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

11.Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu…

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 września 2024 r.