XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 września 2024 r.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału  w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00., a w niedzielę po godz. 16.00.

2.W I czwartek 3 października:

-w kaplicy cmentarnej o godz. 16.30. Różaniec z wypominkami i modlitwa za dusze czyścowe oraz Msza Święta o godz. 17.00. Po Mszy Świętej będzie procesja po cmentarzu.

3.W I piątek – 4 października:

-okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 16.00. – Msza św. o godz.17.00. i nabożeństwo różańcowe

4. W I sobotę – 5 października:

-o godz. 9.00. – pojedziemy z posługą sakramentalną do  chorych.

-wyjazd na spotkanie Róż Różańcowych do Buska Zdroju o godz. 9.30. z parkingu przy plebanii.

5. W przyszłą niedzielę będzie Parafialny Dzień Seminaryjny – wraz z klerykami WSD Kielce będziemy dziękować Bogu za księży pochodzących i pracujących w naszej parafii oraz o nowe i święte powołania  do życia w Chrystusowym Kapłaństwie.

Błogosławieństwo plecaków i przyborów szkolnych w czasie  Sumy o godz.12.00.

6. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła. Pracowali: z ul. Rynek: Anna Bąk, Maria Grusiecka, Zofia Banach; z ul. Szydłowskiej: Regina Lewicka, Joanna Cichońska; z ul. Szkolnej: Dagmara Ściana; z ul. Kilińskiego: Leokadia Stradomska, Wiesława Palmąka; z ul. Witosa: Stanisław Todorowski, Elżbieta Bochenek, Sylwia Bochenek; z ul. Wolności: Monika Jasińska. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 170 zł. W następną  sobotę zapraszamy na godz. 9.00. mieszkańców ul. Konopnickiej, Mickiewicza i Dygasińskiego. .

7. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy  już zastosowali się do naszej prośby!

8.Ks. Proboszcz przebywa na urlopie, w związku z tym Kancelaria Parafialna nie będzie czynna rano  do 30  września.

9.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

10.Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu…

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 września 2024 r.