XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 Października 2024 r.

1. Niedzielna liturgia słowa mówi o podstawowych rzeczach dotyczących porządku ludzkiego. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, Bóg stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność

2.Przezywamy dzisiaj Parafialny dzień Seminaryjny wraz z diakonem Mateuszem Smolarczykiem oraz alumnami pochodzącymi  z Angoli- Jorge i  Alberto–   modlimy się w intencjach naszej duchownej Uczelni, dziękujemy Bogu za księży pochodzących i pracujących w naszej parafii oraz prosimy Boga  o nowe i święte powołania  do życia w Chrystusowym Kapłaństwie. Dzisiejsza  taca przeznaczona jest na cele Seminarium.

3. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom, którzy pod przewodnictwem ks. Pawła Foderowicza uczestniczyli w  XVI Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca w  parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku-Zdroju.  . W tym roku pod hasłem „My chcemy Boga Panno Święta”, Niech ich modlitwa przyniesie  duchowe owoce dla naszej parafii.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału  w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00., a w niedzielę po godz. 16.00.

5. W poniedziałek -7 X:

– spotkanie Czcicieli Ducha Świętego po wieczornej Mszy św. i różańcu

Wspólnota W mocy Ducha zaprasza   uwielbienie o godz. 19.00 .

6. W przyszłą niedzielę:

-będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II .

-zapraszamy na Mszę św, o godz.12.00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nauczycieli, wychowawców ,katechetów i pracowników administracyjnych szkół z racji Dnia Edukacji Narodowej

– Katecheza Chrzcielna po Mszy św. o godz.16.00 i po różańcu , w sali pod plebanią

– o godz.20.00 -Nabożeństwo Fatimskie -przynosimy świece

7. Zakończyliśmy  remont:

-Kaplicy  na cmentarzu – koszt 4 380,23 zł

-pomieszczenia gospodarczego przy placu kościelnym-2 983,90 zł.

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, a zwłaszcza te składane na niedzielną tacę. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Powodem do dumy i radości z obfitości serc  Parafian parafii Chmielnik ,jest złożona ofiara -19 000 zł na pomoc ofiarom powodzi, która została wpłacona do Caritas Diecezji Kieleckiej. Caritas informuje – że przeznaczenie daru  to  remont Szkół Katolickich w Nysie, oraz dofinansowanie remontu domów prywatnych i pomoc w zakupie mebli i opłaceniu rachunków za energię elektr. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek jak w roku ubiegłym. Za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę. .Za zmarłych wspominanych w wypominkach, będziemy się modlić na nabożeństwie Różańcowym po wieczornej Mszy św. do 8 listopada.

10. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy  już zastosowali się do naszej prośby!

11 . Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła   dla  mieszkańców ulicy Konopnickiej- pracowali: Karina Rogala; Marta Musiał i     dla  mieszkańców ulicy Dygasińskiego-pracowali: Barbara Pawłowska; Maria Makowska; Barbara Zadorska; Bożena Hanszke; Wojciech Kuzia;Joanna Kuzia; Grażyną Gajos. Bóg zapłać za pracę i ofiarę  170 zł.  W sobotę  na godz. 9.00. zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła  mieszkańców ulicy Konopnickiej, Mickiewicza i Polnej.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

13. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu…

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 Października 2024 r.