XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 Sierpnia 2024 r.

1. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby smakowć udział w  niedzielnej Mszy Świętej, a nawet podjąć zamiar uczestnictwa w niej również w dni powszednie.

2.Dzisiaj -18 sierpnia Dożynki Gminne w Chmielniku -program Święta Plonów rozpocznie się dziękczynną Mszą św. o godz.15.00-Zapraszamy!

Szczegółowe informacje na plakatach.

3. Jutro -19 sierpnia około godz.13.00 przyjedzie do nas rowerowa Pielgrzymka Kielecka zmierzająca na Jasną Górę. O godz. 13.30- będzie pielgrzymkowa Msza św. – na którą zapraszamy naszych parafian i gości.. W dalszą drogę pielgrzymi udadzą się ok. godz. 14.30.Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek, 22 sierpnia, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni.

5. Natomiast w piątek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To wspaniała okazja, aby modlić się o pokój na świecie (szczególnie w Ukrainie), modlić się za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, a także o to, by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

6. Wprowadziliśmy w naszej  parafii  standardy ochrony małoletnich -To zbiór zasad, które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w instytucjach działających na rzecz dzieci. Dokument Standardy Ochrony Małoletnich  w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku do wglądu parafian znajduje się w Kancelarii parafialnej ,a plakat informujący znajduje się w parafialnej gablocie.

Osobą zaufaną – do której  należy przyjmowa­nie zgłoszeń dotyczących nierespektowania standardów -jest p. Włodzimierz Hanszkę Wielki Rycerz Rycerzy Kolumba w Chmielniku  -adres e.mail : [email protected]  .

7. W związku z działaniami jakie podejmuje MEN odnośnie do nauczania Religii w szkole, ks. Proboszcz -jako odpowiedzialny za katechizacje i szkolne nauczanie religii w parafii Chmielnik uprzejmie prosi Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: [email protected]

8. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy  już zastosowali się do naszej prośby!

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców z ul. Mruczej :Lidia Musiał i z ul. Pierzchnickiej: Dariusz Angielski .

Bóg zapłać za pracę i ofiarę 30  zł.  W sobotę  zapraszamy na godz. 9.00.   mieszkańców  ul.  Kieleckiej  i ul. Na skarpie.

10.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

11.Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 Sierpnia 2024 r.