XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 Sierpnia 2024 r.

1. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Jest ono zaproszeniem do twórczego działania z Bogiem poprzez codzienną miłość..

2. Serdeczne Bóg zapłać naszym parafianom, którzy godnie i twórczo  reprezentowali nas w 43 Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej i 12 Rowerowej Pielgrzymce Kieleckiej na Jasną Górę. Niech ich trud i modlitwy wyjednają  nam Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

3. Serdeczne Bóg zapłać paniom z Legionu Maryi, siostrom Kanoniczkom, p. organiście, Kościelnemu i księżom: Tomaszowi i Pawłowi , którzy  w imieniu naszej parafii, podejmowali 12 Rowerową  Pielgrzymkę Kielecką. Serdeczne Bóg zapłać panu Janowi Kmiecikowi za pomoc w przygotowaniach do przyjęcia Pielgrzymów.

4. Dzisiaj przypada wspomnienie Małej Arabki- św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego- patronki wspólnoty „W mocy Ducha -dziękując Wspólnocie  i jej opiekunowi ks. Piotrowi za twórczą obecność w naszej parafii, życzymy dalszego prowadzenia w Duchu Świętym i nowych członków. Szczęść  Boże!

5. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godz.6.30 i 18.00, podczas których ponowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Zapraszamy do śledzenia przekazów medialnych z Jasnej Góry.

6. W sobotę -31 sierpnia -rocznica zalegalizowania NSZZ „Solidarność”-obchodzimy Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności

7. W niedzielę-1 września:

-W 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy  w niej walczyli, módlmy się także o pokój na Ukrainie i świecie.

Od 2015 roku dnia 1 września  z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

-będziemy gościć ks. Kanclerza Kurii Kieleckiej- ks. Marcin Jastrzebia-,który będzie się z nami modlił, głosił słowo Boże oraz  dokona promulgacji Dekretu Biskupa Kieleckiego erygującego Stacje Drogi Krzyżowej w kaplicy Domu Opieki Społecznej w Łagiewnikach w czasie Mszy św. o godz.14.00.

– Uroczyste rozpoczęcie  nowego roku szkolnego i katechetycznego w niedzielę. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 12.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

Uczęszczanie na lekcję  religii jest przywilejem uczniów Jezusa i świadectwem wiary dzisiejszego  Kościoła Chrystusowego..

po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Róż Żywego Różańca-zmiana Tajemnic. Serdecznie zapraszamy!

8. W niedzielę -8 września-  święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach o. Grzegorz Irzyk OCD zaprasza na wspólne  świętowanie uroczystości  odpustowej Narodzenia NMP – Sumę odpustową  o godz.11,30 -odprawi i Słowo Boże wygłosi  biskup Damian Muskus OFM z Krakowa  – bliższe informacje na plakacie.

Zapraszamy, jak co roku na pieszą pielgrzymkę z Chmielnika  do Piotrkowic-zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. W związku z działaniami jakie podejmuje MEN odnośnie do nauczania Religii w szkole, ks. Proboszcz -jako odpowiedzialny za katechizacje i szkolne nauczanie religii w parafii Chmielnik uprzejmie prosi Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: [email protected],  kto jeszcze tego nie zrobił, można podpisać  taki protest przy wyjściu z kościoła  przy stoliku u pań Legionistek -rozprowadzających prasę katolicką.

10 .Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy  już zastosowali się do naszej prośby!

11. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla  pani  Heleny Idzik z ul.Kieleckiej.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę 20  zł.  W sobotę  zapraszamy na godz. 9.00.   mieszkańców  ul.Dojazdowej, Kieleckiej  i ul. Na skarpie.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 Sierpnia 2024 r.