XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2024 r.

1.Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

2.Dzisiaj:

gościmy  ks. Kanclerza Kurii Kieleckiej- ks. Marcina Jastrzębia-,który modli się z nami, głosi słowo Boże oraz  dokona promulgacji Dekretu Biskupa Kieleckiego erygującego Stacje Drogi Krzyżowej w kaplicy Domu Opieki Społecznej  w Łagiewnikach w czasie Mszy św. o godz.14.00.

przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy  do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na świecie i za tych, którzy oddali życie za ojczyznę. – dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

– po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Róż Żywego Różańca-zmiana Tajemnic. Serdecznie zapraszamy!

– Uroczyste rozpoczęcie  nowego roku szkolnego i katechetycznego już dzisiaj. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 12.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

Uczęszczanie na lekcję  religii jest przywilejem uczniów Jezusa i świadectwem wiary dzisiejszego  Kościoła Chrystusowego..

3. Jutro w  poniedziałek-2 września :

-dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże.

-po wieczornej Mszy św. spotkanie Czcicieli Ducha Świętego

-Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na Uwielbienie na godz.19.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

I czwartek  na cmentarzu o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami – modlitwa  za dusze czyśćcowe ,Msza św.  o godz.18.00 i  procesja po cmentarzu

w I piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 17.00.

tym dniu kancelaria parafialna po południu będzie nieczynna.

w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

Księża pójdą do chorych od godz.9.00 .

5. W niedzielę -8 września-  święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach o. Grzegorz Irzyk OCD zaprasza na wspólne  świętowanie uroczystości  odpustowej Narodzenia NMP – Sumę odpustową  o godz.11,30 -odprawi i Słowo Boże wygłosi  biskup Damian Muskus OFM z Krakowa  – bliższe informacje na plakacie.

Zapraszamy, jak co roku na pieszą pielgrzymkę z Chmielnika  do Piotrkowic-zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyruszamy o godz.8.00 z Kościoła.

6. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa -dnia 14 września br. -koszt 60zł-blizsze informacje u Legionistek i na plakacie.

7. W związku z działaniami jakie podejmuje MEN odnośnie nauczania Religii w szkole, ks. Proboszcz -jako odpowiedzialny za katechizacje i szkolne nauczanie religii w parafii Chmielnik uprzejmie prosi Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: [email protected],  kto jeszcze tego nie zrobił, można podpisać  taki protest przy wyjściu z kościoła  przy stoliku u pań Legionistek -rozprowadzających prasę katolicką.

8.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy  już zastosowali się do naszej prośby!

9. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci i lektorzy),Płomyki Ducha Świętego, muzyczna schola dziecięca -która po wakacyjnej przerwie z pełnym zaangażowaniem i wielkim entuzjazmem pragnie wznowić i kontynuować działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup i wspólnot parafialnych.

10.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla  pani   Alicji Kłonickiej z ul. Kieleckiej i dla p.Agnieszki Jagodzińskiej; Haliny Ogórek; Leokadii Barucha z  ul. Dojazdowej. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 40  zł.  W sobotę  zapraszamy na godz. 9.00.   mieszkańców ul. Słonecznej .

11.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

12.Ze względu na prace remontowe i konserwatorskie naszego Kościoła- w tym tygodniu nie będzie Adoracji Pana Jezusa w Kaplicy Fatimskiej.

13.Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu…

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2024 r.