IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 stycznia 2023

1. Dziś-ostatnia niedziela stycznia- przypada Dzień Pomocy Chorym Na Trąd. To okazja do zwrócenia uwagi świata na problem ludzi chorych na trąd i czas modlitwy za tych chorych.

2.W czwartek -2 lutego –święto Ofiarowania Pańskiego, nazwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, wystawiania żłobków i choinek.

W tym dniu Kościół obchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie Mszy św.  o godz. 17.00 nasze siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia odnowią śluby zakonne.  Polecamy Je naszej modlitwie. Ofiara zbierana na tacę przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota.

Zapraszamy :

– w I czwartek  o godz. 16.30 Różaniec z wypominkami i modlitwa  za dusze czyśćcowe i Msza św. o godz.17.00

-w I piątek spowiedź od 16.00

– w I sobotę  o godz.6.30- Msza św. i  potem nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

4. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom  Jasienia. Pracowali :Monika Stępień; Maria Sadło; Kamila Wysocka; Renata Wójcik; Halina Kasperek; Agata Ciepluch; Wioleta Skiba . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 70 zł.  W sobotę-  4 lutego    na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  mieszkańców Lip.

5. Serdecznie dziękujemy Rycerzowi Kolumba p. Włodzimierzowi Hanszke za transport naszych żyrandoli do krakowskiej pracowni renowacji.

6. Kancelaria parafialna czynna  rano i popołudniu; nieczynna będzie 2 lutego-czwartek  i 3 lutego-piątek    po południu. Zapraszamy!

7. Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej

Kalendarze:  Rolnicze -35 zł;   Misyjne – 6zł.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej Wszystkim wyjeżdżającym na ferie zimowe, pielgrzymkę i  urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 stycznia 2023