III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 stycznia 2023

1. Dziś po raz czwarty obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka we wrześniu 2019 r. listem apostolskim Aperuit illis. Papież napisał w nim m.in.: „Ustanawiam III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Staje się ona odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie tej Niedzieli wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności”. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dzisiaj po sumie

Koncert kolęd zespołu Old Timers-zapraszamy!

2. Zakończyliśmy Wizytę duszpasterską- kolędę  w zasadniczej postaci. Zapraszamy wszystkich, którzy nie byli obecni na tegorocznej kolędzie, a chcieli by jej  doświadczyć, aby  to zgłosili w kancelarii lub zakrystii.

3. Serdeczne Bóg zapłać za przepyszne obiady w czasie kolędy-w tym tygodniu : Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Zrecza Chałupczańskiego oraz wszystkim rodzinom, które podejmowały nas serdecznie i obficie. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowane kolacje i poczęstunki .Bóg Zapłać!

4. Serdeczne Bóg zapłać p. Dyrektorowi  Sławomirowi Wójcikowi i pracownikom warsztatów Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku pod kierownictwem p. Wiesława Buckiego za zdemontowanie naszych  żyrandoli -które idą do renowacji..

5. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom  Jasienia. Pracowali :Elżbieta Musiał; Aneta Maj; Natalia Nędza. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 40 zł.  W sobotę-28  stycznia   na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła kolejnych  mieszkańców Jasienia.

6.Polecamy:  -lekturę prasy katolickiej

-Kalendarze:  Rolnicze -35 zł;   Misyjne – 6zł.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 stycznia 2023