I NIEDZIELA ADWENTU – 27 Listopada 2022

1. Dzisiaj w 1 Niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r rozpoczynamy  Nowy Rok   Liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niech rozważania prawdy o Chrystusowym  Kościele będzie dla nas radością i intersującą duchową przygodą. Jest to czas naszego świadectwa-„chrześcijanin jest darem dla innych”…

Dzisiaj po  każdej Mszy św. Legion Maryi rozdaje cudowne medaliki. Zachęcamy!

2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne o godz. 6.00 ( w niedziele nie ma rorat) i o 17.00 -dla dzieci -przynosimy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana

3. Do puszek na Światowe Dni Młodzieży, które będą przeżywane w 2023 r. w Lizbonie  zebraliśmy 1 470 zł.-   Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba, którzy tę zbiórkę przeprowadzili.

4. W środę, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu-jest to dzień imienin ks. biskupa Andrzeja Kalety-polecamy Go naszym modlitwom.

5. W sobotę, 3 grudnia, w przeddzień wspomnienia Świętej Barbary- patronki górników – będzie o godz. 9 .00-Msza św. za naszych górników pracujących w kopalni Kopaliny Mineralne -Kopalnia Suchowola .Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 6-7-8 grudnia. Będzie je prowadził Dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej diecezji ks. dr Karol Zegan . Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana.

7. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała świeca -minimum to 9 zł; Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.

8. Zapraszamy :

– w I czwartek  o godz. 16.30 Różaniec z wypominkami i modlitwa  za dusze czyśćcowe i Msza św. . o godz.17.00

-w I piątek spowiedź od 16.00 .Wspólnota „W mocy Ducha zaprasza w piątek na godz.19.00 na Uwielbienie

– w I sobotę po Roratach o godz.6.00- nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

9. W dniach 2-3 grudnia (piątek/sobota) „Caritas Polska” wraz naszą parafią organizuje zbiórkę żywności pod hasłem: „TAK. POMAGAM!” Młodzież ze szkolnych Kół Caritas będzie przeprowadzać tą zbiórkę w sklepach: Biedronka, Sklep Euro i Delikatesy Centrum. Prosimy o otwarte serca dla ubogich i biednych z naszej parafii.

10. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.

11. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Szyszczyc  . W sobotę pracowali : Katarzyna Lipa; Maria Kuc; Jadwiga Hryniewicz   . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę   30 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych  mieszkańców Szyszczyc.

12.Zostały   dwa   wolne miejsce na Pielgrzymkę do Fatimy w dniach: 31. 01. 2023- 07.02. 2023 r. Serdecznie Zapraszamy. Więcej informacji u ks. Pawła.

13. Dzisiaj jest zbiórka do puszek przed Kościołem na rzecz rodziny pogorzelców z ul. Polnej w Chmielniku. Liczymy na ofiarne  serca naszych parafian i gości.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  adwentowego tygodnia. Szczęść Boże!

 

I NIEDZIELA ADWENTU – 27 Listopada 2022
Przewiń na górę