I NIEDZIELA ADWENTU – 3 Grudnia 2023 r.

1.Rozpoczynamy  nowy rok duszpasterski 2023/2024, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Gościmy ks. prof. Andrzeja Żądło, który jest odpowiedzialny za przygotowanie Diakonów Stałych do posługi we wspólnocie Kościoła Kieleckiego- uroczyście wprowadza On do naszej wspólnoty parafialnej kandydata na diakona stałego pana Roberta Głodowskiego. Nasza Parafia została wybrana jako środowisko  formacji przyszłego diakona  stałego.. Niech to będzie czas  wzajemnego ubogacenia duchowego.

2. We wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem Niedziel i Uroczystości, sprawowana jest Msza św. o Matce Bożej zwana Roratnią o godz. 6.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzieci zapraszamy na Msze św. o godz.17.00 gdzie czeka nas „Franciszkowy Plac Budowy”.

3. W poniedziałek- 4 grudnia:

-Spotkanie Czcicieli Ducha Świętego po Mszy św. o godz. 17.00

– Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na Uwielbienie  na godz. 19.00.

4. W środę  rozpoczynamy święty czas rekolekcji -6-7-8 grudnia. Będzie je prowadził Marianin ks.Andrzej Jerominek- Przełożony Domy zakonnego  i proboszcz kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego na Cyrhli w Zakopanym -.  Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana.    Czytamy  PLAN Rekolekcji!

W czasie rekolekcji Kancelaria parafialna nie będzie czynna. Sprawy nagłe -np. pogrzeb -zgłaszamy w zakrystii.

Ofiary zbierane na tacę w dzień Odpustu przeznaczone są dla Rekolekcjonisty ,jako wynagrodzenie Jego trudu.

5. W piątek -8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny- nasz Odpust Parafialny:

– Uroczystą sumę o godz. 12.00 będzie sprawował ks. bp Andrzej Kaleta Przygotowujemy procesję odpustową .. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. —– Będzie to też dzień Spowiedzi Adwentowej.

-W czasie Mszy św. o godz.17.00 będzie błogosławieństwo medalików dzieci klas III -przygotowujących się do I komunii św. Zapraszam

6. W dniach 8/9 grudnia(piątek/sobota) „Caritas Polska” wraz z naszą parafią organizuje zbiórkę żywności pod hasłem: „TAK. POMAGAM!” Młodzież ze szkolnych Kół Caritas będzie przeprowadzać tą zbiórkę w sklepach: Biedronka, Sklep Euro i Delikatesy Centrum. Prosimy o pomoc dla ubogich i potrzebujących z naszej parafii.

7. W przyszła niedzielę-10 grudnia:

– będzie zbiórka do puszek  na rzecz naszego parafianina Mikołaja Murdzka. Mikołaj cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe, ciężką wadę serca oraz padaczkę, nie potrafi sam chodzić ani mówić.., Zebrane środki będą przekazane na leczenie oraz kosztowną rehabilitację.

Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze fundacji „Promyk Uśmiechu”.

-po Mszy św. o godz.16.00 -będzie   Katecheza Chrzcielna. Zapraszamy!

8. Do puszek na Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zebraliśmy 1 470 zł.-   Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba, którzy tę zbiórkę przeprowadzili.

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Ola Ziółkowska; Ilona Pilawska; Krzysztof Sadowski; Aneta Soja; Krystyna Styczeń; Mariola Wolna; Aneta Wolna; Marcin Styrcz; Paweł Zgrzebnicki.

Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 100 zł. W sobotę -9 grudnia  na godzinę 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego

10. Polecamy:

-lekturę prasy katolickiej.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł

– świece  -Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ofiara za świecę jest równowartością jednego obiadu dla dziecka- minimum za małą świecę 9 zł, a za dużą 18 zł .

11.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Idźmy z Maryją adwentową  drogą  Bożego słowa i twórczej miłości!
Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
Szczęść Boże!

I NIEDZIELA ADWENTU – 3 Grudnia 2023 r.