I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 Lutego 2023 r.

Wobec grzechu Bóg nie pozostaje obojętny.. Najpierw zapowiada ostateczne zwycięstwo i beż zwłoki rozpoczyna realizację swej obietnicy. Wypełnia się ona w Jezusie Chrystusie, który daje każdemu z ludzi przykład jak trwać w bliskości Boga. Eucharystia daje nam moc miłości, która wszystko zwycięża i odnajduje Boży wymiar naszej codzienności.

1. „Wspólnota W Mocy Ducha” z serca dziękuje wszystkim za włączenie się w dzieło organizacji VII Chmielnickiego Wieczoru Uwielbienia poprzez złożone ofiary w formie zakupu naszych ciast. Zebrana kwota 3600 zł stanowi część kosztów całego wydarzenia, dlatego bardzo prosimy o dalsze wspieranie naszych akcji, dzięki którym Jezus znów będzie chodził ulicami naszego miasta aby błogosławić i odnajdywać swoje zabłąkane owce. Bóg zapłać.”

2. ” Wspólnota w Mocy Ducha serdecznie zaprasza na comiesięczną modlitwę Uwielbienia w najbliższy poniedziałek 27-go lutego od godziny 19-tej. Zachęcamy do przyniesienia w sercach intencji, które są dla Was szczególnie ważne i otwarcia się na miłość Bożą poprzez odnowienie żywej relacji z Duchem Świętym.”

3.W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca marca

Zapraszamy :

– w I czwartek  modlitwa  za dusze czyśćcowe i Msza św. o godz.17.00’

-w I piątek spowiedź od 16.00

– w I sobotę  o godz.6.30- Msza św. i  potem nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

W sobotę udamy się do zgłoszonych Chorych z posługą  sakramentalną ..

4. W CZWARTEK O GODZ.16.30- Droga krzyżowa -dla dzieci; we wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej  o16.30 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych . W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym- które w tym roku głosi ks. Paweł Foderowicz i Msza św. bez kazania.

5. Duszpasterstwo Rolników Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza na XXII Pielgrzymkę rolników i sympatyków polskiej wsi, połączoną z nocnym czuwaniem modlitewnym na Jasnej Górze, które odbędzie się w dniach 4-5 marca 2023 r. Organizujemy wspólny wyjazd naszego  Dekanatu -zapisy w zakrystii..

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku będą 5-6-7-8 marca br. .Będzie je prowadziła Chełmska Szkoła Ewangelizacji.. Proszę tak zaplanować zajęcia aby znaleźć czas dla Boga, przychodzącego  w te rekolekcyjne dni .

7. Katechezy przedślubne(tzw. Kurs Przedmałżeński)  w naszej parafii będą prowadzone w każdą niedzielę Wielkiego postu po wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy 26 lutego  po Mszy św. o godz. 16.00 w salce na plebanii.

8. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom  Lubani. Pracowali :Ewa Kłonicka; Danuta Bujwan; Barbara Nowak; Agnieszka Banach; Janina Bęben; Czesława Kłonicka; Danuta Banaś . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 80 zł. W sobotę- 4 marca  na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców Lubani i Różanki.

9. Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej- Kalendarze: Rolnicze 35 zł;Misyjne-6zł.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 Lutego 2023 r.