II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 marca 2023 r.

1.Rozpoczęliśmy święty czas rekolekcji Wielkopostnych- czas łaski i Bożej miłości. Niech nasze spotkania z Chrystusem obfitują Bożymi niespodziankami i przemianą naszego życia. Rekolekcje prowadzi Chełmska Szkoła Ewangelizacji pod przewodnictwem dyrektora szkoły  ks. Pawła Gołofita.. Zapraszamy-czytamy plan!

 We wtorek -w dzień spowiedzi  ofiarą na tacę wesprzemy dzieła prowadzone przez Chełmską Szkołę Ewangelizacyjną.

W czasie rekolekcji Kancelaria parafialna nie będzie czynna. Sprawy nagłe -np. pogrzeb -zgłaszamy w zakrystii

2. Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2023 r. obchodzona jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Dzień ten jest sposobnością, by wesprzeć modlitewnie i finansowo 1743 polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata.  Nasze wsparcie finansowe wyrazimy w innym terminie.

3. Serdeczne Bóg zapłać pielgrzymom ,który   brali udział we wczorajszym czuwaniu nocnym na Jasnej Górze w Częstochowie -dziękujemy za modlitwy i obecność.

4. Na pomoc po trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji zebraliśmy 3 540 zł serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba, którzy tę zbiórkę przeprowadzili.

 5.W czwartek.16.30- Droga krzyżowa -dla dzieci; we wszystkie piątki Wielkiego Postu  rozważamy mękę Pana Jezusa  w czasie drogi krzyżowej  o16.30 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych . W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym- które w tym roku głosi ks .Paweł Foderowicz  i Msza św. bez kazania.

Droga Krzyżowa ulicami Chmielnika będzie 24 marca br po Mszy św.  o godz.17.00; a półekstremalna Droga Krzyżowa do Piotrkowic będzie 31marca po Mszy św. o godz.18.00.Zapraszamy!

6. W piątek 10 marca o godz.19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, prowadzoną przez młodzież klas VIII, na którą zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i wszystkich chętnych. Przeżyjemy ją razem ze wspólnotą „W mocy Ducha” i zespołem „Poczekalnia Pana Boga”.

7. W piątek 10 marca o godz. 19.30 (po Drodze Krzyżowej) Msza Wotywna ku czci Ducha świętego i uwielbienie.

8. W sobotę -11 marca  w naszej wspólnocie parafialnej rozpocznie się ogólnopolska peregrynacja ikony św. Józefa organizowana przez Rycerzy Kolumba w naszym kraju. Przywitanie ikony św. Józefa na Mszy Świętej o godz. 17.00. Przez całą niedzielę będziemy modlić się przy ikonie po czym będzie ona peregrynować po domach Rycerzy Kolumba z naszej chmielnickiej rady. Szczególną intencją modlitewną w czasie peregrynacji niech  będzie troska o życie ludzkie i za matki samotnie wychowujące swoje dzieci. Niech czas nawiedzenia będzie dla nas inspiracją do życia Ewangelią..

9. W niedzielę 12 marca, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania.

10.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom  Lubani i Różanki. Pracowali: Izabela Biała; Marta Lech; Magdalena Gulas; Judyta Gorlowska; Zofia Paluch; Anna Gulas; Anna Chabik; Anna Wojtynek . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 70 zł. W sobotę- 11 marca  na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła mieszkańców ul.Mruczej.

11.Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej i kalendarze Misyjne-6zł.

12. Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik oraz Dyrekcja Chmielnickiego Centrum Kultury serdecznie zapraszają na koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się dzisiaj -5 marca 2023 roku, w Chmielnickim Centrum Kultury o godz. 17:00.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 marca 2023 r.
Przewiń na górę