II NIEDZIELA ADWENTU – 4 Grudnia 2022

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu, liturgia ukazuje nam Jana Chrzciciela, który stanął na przełomie Starego i Nowego Przymierza jako zwiastun i przewodnik Mesjasza, aby głosić Jego obecność wśród ludu. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Pan.

Tradycyjnie II Niedziela Adwentu jest przeżywana jako Dzień pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek  na ten cel w naszej parafii   będzie 18 grudnia 2022r.

2. W I niedzielę adwentu -27 listopada do puszek przed Kościołem  na rzecz rodziny pogorzelców z ul. Polnej w Chmielniku zebrano- 6 260 zł. Z kasy parafialnej dodaliśmy – 3740 zł. Ofiarę w wysokości 10 000 złotych przekazano poszkodowanej rodzinie..

Serdecznie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba, którzy tę zbiórkę przeprowadzili. Obdarowana Rodzina wyraża swoją bardzo wielką wdzięczność za otrzymany dar..

3. Serdeczne Bóg zapłać p. Dyrektorowi  Sławomirowi Wójcikowi  i pracownikom warsztatów Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku pod kierownictwem p. Wiesława Buckiego za  zawieszenie naszych  kinkietów –które wróciły  po renowacji –Koszt renowacji kinkietów 7 580 zł  a  żarówek – 600 zł.

Serdeczne Bóg zapłać: s. Rafaeli i p. kościelnemu Dominikowi za pielęgnację kloszy do kinkietów ;

4. Serdeczne Bóg zapłać p. Alicji Adach -Białowąs, p.Iwonie Styrcz-Zwolskiej, p. Łukaszowi Rysiakowi i p.Janowi Kmiecikowi za pracę na rzecz naszej parafii.

5. Bardzo serdecznie Dziękujemy młodzieży i druhom i druhnom z OSP Śladków Mały za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki żywności i wszystkim, którzy włączyli się w pomoc biednym i potrzebującym w naszej parafii. Bóg zapłać.

6.W poniedziałek -5 grudnia spotkanie Czcicieli Ducha Świętego po Mszy św.o godz.17.00.Zapraszamy!

7. We wtorek rozpoczynamy święty czas rekolekcji6-7-8 grudnia. Będzie je prowadził ks.Karol Zegan -dyrektor wydziału Katechetycznego diecezji Kieleckiej. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Czytamy PLAN Rekolekcji!

W czasie rekolekcji Kancelaria parafialna nie będzie czynna. Sprawy nagłe -np. pogrzeb -zgłaszamy w zakrystii.

Ofiary zbierane na tacę w dzień Odpustu przeznaczone są dla Rekolekcjonisty ,jako wynagrodzenie Jego trudu.

8.W czwartek -8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny- nasz Odpust Parafialny. Uroczystą sumę będzie sprawował ks. bp Piotr Skucha .Przygotowujemy procesję odpustową .. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.W piątek- 9 grudnia na godz. 19.30 wspólnota „W Mocy Ducha” zaprasza na Mszę wotywną ku czci Ducha Świętego, po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia.

10.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Szyszczyc  . W sobotę pracowali :Waldemar Michnacki; Jolanta Haćko; Barbara Wcisło; Stanisława Małkowska; Teresa Adamczyk. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę   60 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców Ciecierzy, Miławki i Andrzejówki.

11.Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł

świece  -Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ofiara za świecę jest równowartością jednego obiadu dla dziecka- minimum za małą świecę 9 zł, a za dużą 18 zł .

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym naszą liturgię-lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  adwentowego tygodnia. Szczęść Boże!

II NIEDZIELA ADWENTU – 4 Grudnia 2022