II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2 Stycznia 2022 r.

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).

2. Spotkanie Czcicieli Ducha Świętego w poniedziałek 03.01. po Mszy Świętej wieczornej o godź. 17.00. Zapraszamy!

3. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zapraszamy do orszaku Trzech Króli -zbiórka o godz 11:30 przy Gęsi, Bloki – sklep GS oraz blok przy osiedlu Dygasińskiego. Wymarsz godz.11:35 .Spotkanie na rynku, skąd dalej wspólnie  orszak wędruje do kościoła.  Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

Tradycyjnie po każdej Mszy św. będzie sprzedawana kreda, kadzidło z węgielkiem, które przygotowali dzieci z opiekunami z naszej  świetlicy Caritas Ofiara dobrowolna

4. Zapraszamy :

-Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, o godz. 15.30 Różaniec z wypominkami i modlitwa  za dusze czyśćcowe i Msza św. . o godz.16.00

-w I piątek spowiedź od 16.00 .Wspólnota „W mocy Ducha zaprasza w piątek na godz.19.00 na Uwielbienie

5. Gościmy  w naszej wspólnocie parafialnej relikwie bł. Ks. Michaela McGivneya założyciela Rycerzy Kolumba.-zapraszamy  do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego Patrona przed wieczorną Mszą Świętą o godź. 16.30 a w dni świąteczne o godź. 9.30.Pożegnanie relikwii bł. Ks. Michaela McGivneya – 07.01-piątek na Mszy Świętej porannej.

6. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

7. W tym roku za względu na pandemię nie będzie w naszej parafii tradycyjnej wizyty duszpasterskiej -kolędy. Będzie natomiast okazja do wspólnego modlitewnego spotkania z Jezusem Nowonarodzonym na Mszy św. kolędowej, która będzie sprawowana w Kościele o godz.17.00 -w intencji mieszkańców wiosek i ulic naszej parafii -z błogosławieństwem Kolędowym  -zapraszamy do wspólnej radości i udziału w wyznaczonych terminach

Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę , to proszę zaznaczyć-czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

8. W dniu 16 stycznia przy Chmielnickim Centrum Kultury, a także w naszym kościele przed i po mszach świętych będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna jako wsparcie dla naszego parafianina Szymona Banasika.  Szymon potrzebuje bardzo kosztownej rehabilitacji, która może mu umożliwić normalne funkcjonowanie. Dlatego rodzice zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Jednocześnie dziękują za zrozumienie i za okazane serce. W dniu zbiórki, w czasie mszy świętych (poza 16.00) muzycznie będzie posługiwał zespół uwielbieniowy  „Poczekalnia Pana Boga” działający przy naszej parafii.     

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania dla Szymona i wsparcia tej ważnej idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

 9.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców  ul. Jesionowej, Dębowej i Akacjowej. Pracowali : Jerzy Kluz; Bogumiła Rak :Andrzej Banasik Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 30 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy  mieszkańców Zrecza Małego. 

10. Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy maseczki obowiązuje podczas przebywania w Kościele.

11.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Dziękujemy wszystkim za życzenia Noworoczne -składane w różnej formie-polecamy Bogu  wszystkich składających życzenia w naszych modlitwach .                                                              

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego świątecznego tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2 Stycznia 2022 r.
Przewiń na górę