II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2024 r.

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do  puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu Wielkiego Postu.

 Zapraszamy dziś o godz. 15.30  na  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy  dzieci na Drogę krzyżową w czwartek na godz. 16.30.

Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową:

 – dorosłych na godz.16.30

– młodzież i wszystkich chętnych na godz. 19.00

4. Zapraszamy na Nocne czuwanie na Jasnej Górze -Duszpasterstwo Rolników Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza na XXIII Pielgrzymkę rolników i sympatyków polskiej wsi, połączoną z nocnym czuwaniem modlitewnym na Jasnej Górze, które odbędzie się w dniach 4-5 marca 2024r. (poniedziałek/wtorek). Organizujemy wspólny wyjazd z naszego  Dekanatu -zapisy w zakrystii.. Informacje bliższe na plakacie w gablocie parafialnej.

5. W piątek -8 marca, o godz.19.00 -Adoracja Wielkopostna ” W Twojej śmierci, moje życie”. Adorację słowem i pieśnią poprowadzi sopranistka Renata Drozd, przy akompaniamencie pianisty Michała Kopcia.

Serdecznie zapraszamy-w sposób szczególny zapraszamy na tę adoracje Panie.

6. Katechezy przedślubne(tzw. Kurs Przedmałżeński)  w naszej parafii będą prowadzone w każdą niedzielę Wielkiego postu po wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy  dzisiaj  o godz. 17.00 w salce na plebanii. Zapraszamy!

7. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecamy miłosierdziu Bożemu

8. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom   Zrecza Małego. Pracowali: Beata Ściana; Kamila Kwaśniewska ;Iwona Ściana; Janina Justyniarska ;Danuta Hanszke; Barbara Jarzebak; Urszula Jaros; Anna Fiuk; Lucyna Guzera. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 100 zł. W sobotę- 2 marca  na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła kolejnych  mieszkańców Zrecza Małego.

9. Serdeczne Bóg  zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego grobu:

– Róża Różańcowa św. Teresy od Dzieciatka Jezus -250 zł.

10.Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2024 r.
Przewiń na górę