III NIEDZIELA ADWENTU – 11 Grudnia 2022

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

Dzisiaj  po Mszy św. o godz.16.00 będzie Katecheza Chrzcielna. Zapraszamy

2. W ubiegły czwartek-8 grudnia w dniu odpustu   zakończyliśmy adwentowe rekolekcje parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom rekolekcji oraz księżom wikariuszom, siostrom, p.Organiście, p. Kościelnemu,  a także tym, którzy przyczynili się do tak dostojnego i pobożnego przeżycia odpustu Parafialnego- Chórowi, Rycerzom Kolumba i wszystkim uczestnikom.     Serdeczne Bóg zapłać!

3. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

4. Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

5.W przyszłą niedzielę -18 grudnia:

-o godz.11.00-  w salce pod plebanią-spotkanie opłatkowe dla Scholi i „Płomyków Ducha Świętego

– o godz.12.00 w czasie Mszy św. -Rozesłanie Kolędników Misyjnych. W tym roku dzieci pomagają dzieciom w Papui Nowej Gwinei

6.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła   . W sobotę pracowali z Andrzejówki: Agata Prucnal, Grzegorz Prucnal; z Ciecierzy : Stanisława Karwat, Lucyna Rysiak, Dorota Zielińska, Anna Marcinkowska, Małgorzata Kaczmarczyk, Halina Szymańska, Grażyna Bebel; z Miławki: Paulina Ślusarska, Mariola Borończyk, Rafał Zając . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 210 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych  mieszkańców  Andrzejówki, Ciecierzy i Miławki.

7. Składamy Serdeczne Bóg zapłać ks. Rektorowi Seniorowi Władysławowi Sowie za ofiarowane książki dla naszej domowej(na plebanii) biblioteki. Bóg zapłać!

8. Do chorych -pojedziemy we wtorek – 20grudnia od godz. 9.00 zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

9. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach: o godz. 6.00 i dla dzieci o godz.17.00.

10. Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej.

-Kalendarze:

Rolnicze -35 zł;    Diecezjalne-14zł ;     Misyjne – 6zł.

– świece  -Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ofiara za świecę jest równowartością jednego obiadu dla dziecka- minimum za małą świecę 9 zł,

11.Tradycyjnie   II Niedziela Adwentu jest przeżywana jako Dzień pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek  na ten cel w naszej parafii   będzie 18 grudnia 2022 r.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej. Wszystkich parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego adwentowego tygodnia. Szczęść Boże!

III NIEDZIELA ADWENTU – 11 Grudnia 2022