III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 Marca 2024 r.

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. .

Dzisiaj o godz. 15.30  na  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy  dzieci na Drogę krzyżową w czwartek na godz. 16.30.

Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową:

– dorosłych na godz.16.30

– młodzież i wszystkich chętnych na godz. 19.00

Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się od 17 do 20 marca 2024. Cały ich program znajdziemy na specjalnym plakacie w gablotce parafialnej i serwisie internetowym.

Przypominamy również, że za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach bądź za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani każdego dnia służą posługą w konfesjonale przed Mszą św.

4.W poniedziałek 4 marca:

-po Mszy św. o godz.17.00 spotkanie Czcicieli Ducha Świętego

– Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na Uwielbienie, na godz. 19.00.

5. W poniedziałek wyjeżdżamy do Częstochowy na Nocne czuwanie przed obrazem Częstochowskiej Madonny – o godz.17.00 z parkingu przed plebanią

6. W I czwartek miesiąca -7 marca Apostolstwo Dusz Czyśćcowych zaprasza na  Mszę św. o godz.17.00 i modlitwy za zmarłych.

7. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

W piątek -8 marca, o godz.19.00 -Adoracja Wielkopostna ” W Twojej śmierci, moje życie”. Adorację słowem i pieśnią poprowadzi sopranistka Renata Drozd, przy akompaniamencie pianisty Michała Kopcia.

Serdecznie zapraszamy-w sposób szczególny zapraszamy na tę adoracje Panie.

8. W dniach 8/9 marca (piątek/sobota) „Caritas Polska” wraz naszą parafią organizuje zbiórkę żywności pod hasłem: „TAK. POMAGAM!” Młodzież ze szkolnych Kół Caritas będzie przeprowadzać tą zbiórkę w sklepach: Biedronka, Sklep Euro i Delikatesy Centrum. Jest to dar jałmużny wielkopostnej dla ubogich i potrzebujących z naszej parafii.

9. W następną Niedzielę Wielkiego Postu 10 marca o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej otrzymają pobłogosławione modlitewniki, zwane książeczkami. Zapraszamy wszystkie dzieci z Rodzicami i opiekunami.

10. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za udział w pielgrzymce do Włoch. Mamy nadzieję, że wrócili Państwo pełni duchowych przeżyć, wspomnień i pięknych zdjęć. Pielgrzymi do Włoch złożyli ofiarę 500zł na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy!

11. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom   Zrecza Małego. Pracowali: Beata Pietryka; Bożena Styrcz; Henryka Zagórska; Adam Piwonski; Anna Zapart; Agnieszka Kamińska; Anna Stępień; Alicja Tetela ;Anna Zawierucha; Maria Michalska; Helena Kuranda.

Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 120 zł. W sobotę- 9 marca  na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła kolejnych  mieszkańców Zrecza Małego.

12. Serdeczne Bóg  zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego grobu:

-Mieszkańcy Łagiewnik –  915zł

-Wspólnota Kościół Domowy – 400zł

13. Za ogrzewanie Kościoła od 21 grudnia do 22 lutego br. zapłaciliśmy 1 843 .02 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, a zwłaszcza te  składane na niedzielną tacę.. Serdeczne Bóg zapłać!

14. Na dzieło misyjne Kościoła  w ubiegła niedzielę zebraliśmy do puszek ofiary w wysokości 2 740 zł  .Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba, którzy te zbiórkę przeprowadzili,

15.  Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo…

16. Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej-

-„Baranki wielkanocne Caritas” -ofiara minimum  8zł.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 Marca 2024 r.