IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 Grudnia 2022

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

2.Dzisiaj:

Zbiórka ofiar do puszek na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie

-o godz.8.30 Harcerze i zuchy przekażą  nam Betlejemskie Światło Pokoju

-o godz.11.00-  w salce pod plebanią-spotkanie opłatkowe dla Scholi i „Płomyków Ducha Świętego”.

– o godz.12.00 w czasie Mszy św. -Rozesłanie Kolędników Misyjnych. W tym roku dzieci pomagają dzieciom w Papui Nowej Gwinei

3. Do soboty włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz.6.00 . ,a dla dzieci do piątku  o godz.17.00. Zapraszamy!. W Wigilię -24 grudnia Roraty o godz. 6.00.   Nie będzie Mszy wieczornej.

Zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania przed świętami -spowiadamy w tym tygodniu przed i w czasie Rorat  oraz wieczorem do piątku – do godz.18.00.

4. Do chorych -pojedziemy we wtorek 20 grudnia od godz.9.00-można jeszcze zgłaszać chorych w kancelarii lub zakrystii.

5. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

6. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz.22.00 w DPS Łagiewnikach i Mszą o północy w Kościele , zwaną Pasterką.

Uroczystą sumę w Boże Narodzenie o godz.12.00- będzie sprawował biskup Senior diecezji Radomskiej ks.bp Henryk Tomasik .Zapraszamy!

7. W poniedziałek, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto św. Szczepana. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku.

8. Od 28 grudnia pragniemy rozpocząć Wizytę Duszpasterską. Jest to czas wspólnej modlitwy i rozmowy. Kapłan przychodzi ,aby w imieniu Chrystusa pobłogosławić nasza ,pracę, dom i wspólnotę rodziny-dlatego zebrani przy krzyżu-.modlimy się o dar błogosławieństwa Bożego. Nasz dom pokropiony wodą świeconą przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi przez dar chrztu św.. Jeśli z kapłanem chodzą ministranci to wskażą dom, który oczekuje na kolędę. Jeśli ministrantów nie ma ,wypada księdza poprosić, aby wiedział gdzie wejść. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę to proszę zaznaczyć czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła.

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła   . W sobotę pracowali z Andrzejówki: Jan Kal, Marianna Szczepska i  z Miławki: Przemysław Wesołowski, Jolanta Wesołowska . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 40 zł. W czwartek -22 grudnia  na godz.18.30 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  mieszkańców Łagiewnik.

10. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom mała świeca -minimum to 7 zł; Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

11.Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej.

Kalendarze:

Rolnicze -35 zł;    Diecezjalne-14zł ;     Misyjne – 6zł.

-Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ofiara za świecę jest równowartością jednego obiadu dla dziecka- minimum za małą świecę 9 zł,

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej. Wszystkich parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego adwentowego tygodnia. Szczęść Boże!

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 Grudnia 2022