IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 Kwietnia 2023 r.

1. Niedziela Dobrego Pasterza – to dar miłości i radości Wspólnoty Parafialnej. To czas modlitwy i refleksji nad naszym powołaniem do świętości. W IV Niedzielę Wielkanocną  rozpoczyna się 60. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Powołani w Kościele”. Pamiętajmy w tym szczególnym czasie o osobach rozeznających swoje powołanie.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. , na nabożeństwa majowe gromadzimy się w kościele, kapliczkach, przy krzyżach i w domach ,aby śpiewać litanie loretańską. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej; w kościółku św. Trójcy w dni powszednie o godz. 19.00 oraz w niedzielę i święta o godz.18.00.Zapraszamy.

Jutro -Święto Pracy -modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa robotnika za wszystkich pracujących.

Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na Uwielbienie na godz. 19.00.

3. We wtorek , 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

4. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 6.30-10.00-za Ojczyznę i o18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Będziemy też modlić się w intencji tegorocznych Maturzystów o dar mądrości i szczęśliwe zdanie matury.Mszy św.  o godz.10.00 -będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Kustosz Sanktuarium Maryjnego  w Piotrkowicach –  o. Grzegorz Irzyk OCD -zapraszamy!

5. W czwartek – 4 maja święto św. Floriana – o godz.16.00 uroczysta Msza św. będziemy się modlić za  naszych strażaków z zawodowej i ochotniczej straży Pożarnej. Niech dobry Bóg udziela im potrzebnych łask.

6. W sobotę 6 maja pojedziemy do chorych.

7. W niedzielę 7 maja – po Mszy św. o godz. 12.00 -koncert majowy zespołu  Old Timers -serdecznie zapraszamy.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 W I czwartek  na cmentarzu o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami – modlitwa  za dusze czyśćcowe ,Msza św.  o godz.18.00 i nabożeństwo Majowe.  Procesja po cmentarzu.

-w piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 17.00

– w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła. Pracowali mieszkańcy  z ul. Leśnej i ul. Dezyderów :Magdalena Gajek; Edyta Szczukiewicz; Marzena Kmiecik; Klaudia Pasternak; Elżbieta Pasternak; Ewa Ziółkowska. Serdeczne Bóg zapłać za pracę i ofiarę 70 zł. W sobotę- 6 maja   na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  mieszkańców ulicy : Bednarskiej, Wolności i Witosa.

10.W Roku Jubileuszowym 800-lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka serdecznie zapraszamy wiernych naszej parafii  do wspólnego czuwania przy grobie patrona naszej diecezji, który znajduje się w Jędrzejowie. Czuwanie będzie  w  piątek 12 maja – od godz. 19.30 do 24.00 .Wyjazd z Chmielnika ok.godz.18.00 -Zapraszamy! Zapisy w zakrystii i  kancelarii..

11.W przyszłą niedziele -7 maja rozpoczniemy poświecenie pól, które jest wyrazem współpracy Boga z człowiekiem w realizacji cudu kreacji świata.

Godz. 18.00

 1. Szyszczyce i Ciecierze
 2. Śladków Mały
 3. Holendry, Jasień
 4. Kolonie I i II oraz  Suchowola

14.05.2023

Godz. 15.00

 1. Różanka, Lubania, Lipy
 2. Przededworze, Miławka, Andrzejówka
 3. Dezyderów, Chmielnik
 4. Łagiewniki – po Mszy Świętej w kaplicy

Godz. 18.00

 1. Zrecze Duże i Małe
 2. Zrecze Chałupczańskie
 3. Zrecze pod Falkami, Wielka Łąka
 4. Zrecze Brzozowskie, Zaolszynie

12. Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 Kwietnia 2023 r.
Przewiń na górę