IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27 Marca 2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Ze względu na zmianę „ na czas letni” ulegają zmianie  od jutra  godziny  sprawowania Mszy św. popołudniowych i praca Kancelarii po południu od godz.17.00.

Dzisiaj Gorzkie Żale o godz.15.30 z kazaniem Pasyjnym  i Msza św. o godz. 16.00.Zapraszamy!

3.Serdeczne Bóg zapłać dla:

-Rycerzy Kolumba – organizatorów Marszu dla Życia i Rodziny oraz uczestnikom  tego marszu. Dziękujemy tym, którzy zabezpieczali ten marsz Ochotniczej  Straży Pożarnej i Policji. Serdeczne Bóg zapłać!

rodzinie p. Szczepskich za zorganizowanie w naszej parafii Adoracji bez granic oraz wszystkim modlącym  się w czasie 24 godzinnej Adoracji. Niech owoce tej modlitwy przenikną  całą naszą parafię.

– wspólnotom i osobom przygotowującym  Nabożeństwa drogi  Krzyżowej w naszej parafii oraz ich uczestnikom.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

-w I piątek spowiedź od 17.00 . Wspólnota ” W mocy Ducha” zaprasza na Drogę Krzyżową ,  na godz. 19.00. Po nabożeństwie modlitwa uwielbienia.

– w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

5. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Spotkanie Żywego Różańca po Mszy św. o godz.10.00.Zapraszamy!

6.Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne:W CZWARTEK O GODZ. 17.30- Droga krzyżowa dla dzieci; We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej  o 17.30 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych . W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania.

7. W przyszłą niedzielę  rozpoczynamy  Rekolekcje Wielkopostne   w naszej  wspólnocie parafialnej będą one trwały  dniach 3-4-5-6 kwietnia br. przeprowadzi je Zgromadzenie Zakonne  Towarzystwo Ducha Świętego. To cudowny czas łaski ,nawrócenia  i radość spotkania Boga i braci, opromienione Duchem Świętym. Zapraszamy! Plan będzie na tablicy ogłoszeń i w Internecie- niedziela zgodnie z naszymi zwyczajami.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła, w sobotę pracowała   mieszkanka  Przededworza : p .Iwona Opałka .Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 10 zł . W sobotę  na godz.9 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców Przededworza.

9.Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej- W Niedzieli jest  informacja o udziale parafii Chmielnik  w pomocy mieszkańcom Ukrainy..

 – jest dodatkowy Gość EXTRA o Ojcu Pio -cena 10 zł

-Baranki Wielkanocne CARITAS -ofiara minimum -6 zł

10.Do chorych -ze względu na pandemię Ks. Wiesław będzie jeździł przez cały okres Wielkiego Postu, z wyłączeniem niedziel, rekolekcji i świat- tylko na indywidualne wezwanie – zgłoszone przez telefon lub w kancelarii albo zakrystii.

11. W najbliższą sobotę 2.04.2022r. zapraszamy dzieci i Rodziców klas 3 na Msze Świętą o godz. 18. Dzieci otrzymają swoje pierwsze modlitewniki.

12.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Bądźmy dla siebie dobrzy i serdeczni oraz pokładajmy nadzieję w naszym Panu Jezusie Chrystusie!

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27 Marca 2022 r.
Przewiń na górę