IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 Czerwca 2024 r.

1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

2.Dzisiejsza niedziela w naszej o Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać.  

3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tak godnego   i głębokiego przeżycia s. Bierzmowania w naszej parafii. Dziękujemy Bierzmowanym i ich  rodzicom, a  szczególne podziękowania  dla s. Bernardyny  i ks. Piotra Noconia. Serdecznie dziękujemy za dar młodzieży bierzmowanej i ich rodziców na rzecz  naszej parafii- 2283 zł.- ..  Bóg zapłać!

4. Serdeczne Bóg zapłać  za świadectwo wiary naszych Parafian i tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami. Bóg zapłać! Szczególnie  dziękujemy: Prezesowi Jerzemu Grusieckiemu i pracownikom Zakładu Usług Komunalnych oraz  tym co przygotowali przepiękne  Ołtarze; masarzom i piekarzom ; Strażakom i druhnom, Kierowcom i mieszkańcom Śladkowa Małego. Bóg zapłać!

Serdeczne Bóg zapłać :Policji. Wspólnocie w mocy Ducha za niesienie nagłośnienia ,Dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom; P. Organiście i chórowi; p. kościelnemu, ministrantom, Paniom niosącym feretrony; Pocztom Sztandarowym; Rycerzom Kolumba; Siostrom Kanoniczkom Ducha Świętego; księżom  -a zwłaszcza naszemu gościowi-rodakowi ks. kan. Krzysztofowi Banasikowi  za wspólną modlitwę i inspirujące  Słowo  Boże…Bóg zapłać!

Zakończenie oktawy i procesja w czwartek o godz.18.00. Naszym modlitwa będzie  przewodniczył Rektor WSD w Kielcach ks. dr Adam Perz -po procesji błogosławieństwo wianków i ziół. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy na oktawę: Kierowców, strażaków; Wspólnotę Czcicieli Ducha Świętego, Legion Maryi..

5.Wyrażamy wdzięczność ks. Pawłowi oraz młodzieży i wszystkim, którzy brali udział w XXVIII Spotkaniu Młodych LEDNICA2000-pod hasłem „Wracaj do domu!”. Bóg zapłać za trud pielgrzymowania..

6.Sekretariat misyjny Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia przesyła serdeczne słowa wdzięczności Dzieciom Komunijnym i ich rodzicom za ofiarę 2130zł  na potrzeby najuboższych dzieci w BURUNDI.

7.W poniedziałek-3 VI :

– po Mszy św. i Nabożeństwie czerwcowym spotkanie Czcicieli Ducha  Świętego.

-Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na Uwielbienie na godz. 19.00.

8.W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Spowiedź od godz.17.00. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Kancelaria parafialna w tym dniu nie będzie czynna.

9.W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte do wspólnej modlitwy .

10.W niedzielę – 9 czerwca po Mszy św. o godz.17.00  i Nabożeństwie czerwcowym -ostatnia przed wakacjami Katecheza Chrzcielna.Zapraszamy!

11.Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

12.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła. Pracowali mieszkańcy  Lubani: Janina Bęben; Zdzisława Brachowicz; Agnieszka Banach; Danuta Banaś; Krystyna Banach; Jolanta Bracichowicz .Serdeczne Bóg zapłać za pracę i ofiarę 60 zł. W sobotę-   na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych  mieszkańców Lubani i Różanki..

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię gościom i domownikom oraz lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 Czerwca 2024 r.
Przewiń na górę