Jubileuszowy X Chmielnicki Wieczór Uwielbienia za nami

W niedzielne popołudnie i wieczór 24 maja 2026 r., na chmielnickim rynku odbył się już po raz dziesiąty Chmielnicki Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Idźcie i głoście”. W czasie spotkania, które zgromadziło wielu uczestników, była Eucharystia, uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie modlitewne rozpoczęło się Mszą Świętą koncelebrowaną o godzinie 17.00, której przewodniczył o. Grzegorz Iżyk OCD – przełożony wspólnoty klasztoru karmelitów w Piotrkowicach oraz proboszcz tamtejszej parafii. Uwielbienie poprowadził o. Dawid Nowak OFMConv. wraz z zespołem „Poczekalnia Pana Boga”. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać dwóch świadectw, jedno Piotra Chruta a drugie Pawła Migiela, który do Chmielnika przyjechał aż z Zakopanego. Następnie rozpoczęła się procesja z Najświętszym Sakramentem z kościoła parafialnego, adoracja, modlitwa wstawiennicza, modlitwa uwielbienia. Była też możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.    Organizatorem X Chmielnickiego Wieczoru Uwielbienia była Wspólnota „W Mocy Ducha”, której opiekunem jest ks. Piotr Nocoń – wikariusz z Chmielnika.

„To był piękny czas spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Czas pełen pokoju, poruszenia, wdzięczności i żywej obecności Ducha Świętego. Wierzymy, że Bóg dotykał serc i działał pośród nas w wyjątkowy sposób. Niech to spotkanie nie zostanie tylko wspomnieniem jednego wieczoru. Każdy z nas jest powołany do tego, aby iść i głosić – swoim życiem, słowem, miłością, świadectwem i codziennością. Tam, gdzie jesteśmy. Takimi, jakimi jesteśmy.” – czytamy w mediach społecznościowych zespołu „Poczekalnia Pana Boga”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Kielecki Jan Piotrowski. „Gratuluję zorganizowania jubileuszowego spotkania modlitewnego, tym razem pod hasłem «Idźcie i głoście». Niech czas modlitwy, uczestnictwa w Eucharystii i adoracji Chrystusa, słuchania Bożego słowa oraz wysłuchiwania świadectw, będzie umocnieniem wiary biorących udział w tym religijnym wydarzeniu” – napisał w specjalnym liście do Lidera Wspólnoty „W Mocy Ducha” Pasterz Kościoła Kieleckiego.  

 

 

Relacja ze spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=91cCMeWkEns

 

fot. i tekst: ks. K. Tkaczyk/2026

Jubileuszowy X Chmielnicki Wieczór Uwielbienia za nami
Przewiń na górę