NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 Stycznia 2023

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego- od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły i trwa do wtorku (21 lutego) przed środą Popielcową.

2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim organizatorom i uczestnikom Orszaku Trzech Króli. Szczególne podziękowania Rycerzom Kolumba, Pracownikom Chmielnickiego Centrum Kultury, Księżom, Siostrom Zakonnym, Legionowi Maryi, Policji, wszystkim uczestnikom oraz służbie liturgicznej Ołtarza. Bóg zapłać !

3. Serdeczne Bóg zapłać za przepyszne obiady:

-Dyrektorowi i personelowi kuchni DPS Łagiewniki

-oraz Pani Sołtys i  Paniom z Przededworza. Bóg Zapłać!

4. W poniedziałek -9 stycznia spotkanie Czcicieli Ducha Świętego o godz. 17.00-zapraszamy !

5. W piątek -13 stycznia wspólnota  „W mocy Ducha” zaprasza na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym i uwielbienie o godz.19.30 -spotkanie poprowadzi karmelita z Piotrkowic o. Romuald  Gościewski OCD. Zapraszamy!

6. Trwa Wizyta Duszpasterską. Jest to czas wspólnej modlitwy i rozmowy. Kapłan przychodzi ,aby w imieniu Chrystusa pobłogosławić nasza ,pracę, dom i wspólnotę rodziny-dlatego zebrani przy krzyżu-.modlimy się o dar błogosławieństwa Bożego. Nasz dom pokropiony wodą świeconą przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi przez dar chrztu św.. Dzieci zostawiają zeszyt do religii a młodzież zeszyt i indeksy do bierzmowania.. Jeśli z kapłanem chodzą ministranci to wskażą dom, który oczekuje na kolędę. Jeśli ministrantów nie ma ,wypada księdza poprosić, aby wiedział gdzie wejść. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę to proszę zaznaczyć czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła.

Plan:

14 stycznia -sobota

Śladków Mały

7.Polecamy:lekturę prasy katolickiej

Kalendarze:  Rolnicze -35 zł;   Misyjne – 6zł.

8.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła mieszkańcom Łagiewnik :Beata Frankiewicz; Krystyna Świt; Irena Widomska; Dorota Słowik; Sławomir Czaja; Dariusz Madej. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 90 zł. W sobotę- 14 stycznia   na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła   mieszkańców Holender.

9. Wszystkich Pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Fatimy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedziele 15 stycznia o godz. 17.00  w sali przy plebani.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię – lektorom , kantorom i służbie liturgicznej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 Stycznia 2023