NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 10 Kwietnia 2022

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. (…). Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

W Niedzielę Palmową, przed każdą Mszą Świętą będzie można nabyć, za dobrowolną ofiarę -przygotowaną przez młodzież palemkę. Ofiara zostanie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu rekolekcyjnego na Kaszuby. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym w czasie Mszy św. o godz.17.00. Dzisiaj Katecheza Chrzcielna 10 kwietnia po Mszy św. o godz.17.00.Zapraszamy

2.W piątek-8 kwietnia roku miała miejsce w naszej parafii Wieczorna Droga Krzyżowa, którą przebyliśmy z Chmielnika do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach- w grupie  147  osób. Podziękowania dla: Wszystkich uczestników, Burmistrza-p. Pawła Wójcika , pana Nadleśniczego Zbigniewa Mleczki, Sióstr Zakonnych, Księży: ks. Pawła-prowadzącego modlitwę; Ks. Piotra -który przygotował rozważania i ks. Tomasza pielgrzyma  , Ojców Karmelitów,  Ochotniczej Straży Pożarnej, załogi karetki pogotowia, Policji, panów niosących „nagłośnienie”, p. kierowcy autobusu oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i realizacji całego przedsięwzięcia.  Bóg zapłać!

3. W ubiegłą środę zakończyliśmy Wielkopostne rekolekcje parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom oraz Dyrektor Szkoły  Podstawowej p. Renacie Nowak  i nauczycielom oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół Powiatowych p. Sławomirowi Wójcikowi i nauczycielom za pomoc w ich przeżyciu. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu tych rekolekcji: p. Andrzejowi Gardyńskiemu i Rycerzom Kolumba.

4. Adoracja P. Jezusa w kaplicy Fatimskiej tylko jutro w Wielki Poniedziałek- Kaplica będzie miejscem dekoracji Świątecznych.

5.Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium

6.Spowiedź sakramentalna –będzie od Wielkiego poniedziałku do Wielkiego

Wtorku w godz. od 18.00 –  do 20.00; w Wielką Środę w godz. od 9.00 do 11.00 – od 17.00 –  do 19.00 .

7.W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00- adoracja Pana Jezusa do godz.22.00.

8 .W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz.17.00 i po niej Liturgia Wielkiego Piątku-  adoracja Pana Jezusa do godz.24.00.

9. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim.

Poświecenie pokarmów wielkanocnych :   9.00 – 9.30 – 10.00 – 10.30 – 11.00 – 11.30 – 12.30- 13.00

W Wielką Sobotę, będzie można podzielić się darem serca z najbardziej potrzebującymi. Po poświęceniu pokarmów, z tyłu kościoła będą przygotowane kosze, do których będzie można składać przyniesioną żywność.

Bóg zapłać za okazaną pomoc.

W sobotę, 16 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.

10. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz.18.00.

11.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty „do grobu Bożego:

-indywidualni ofiarodawcy – 50zł; Koło Różańcowe  św. Charbela – 240 zł;

Suchowola Kolonia I –300 zł;Klub Seniora Chmielnik– 350zł;Jasień-180zł;

Różą Różańcowa pw. św. Teresy od dzieciątka Jezus –200zł;p.Honorata i Bolesław Kulpińscy-70zł;Róża Różańcowa pw.św. Rity –200zł;Koło Radia Maryja –200zł;Rycerze Kolumba – 300zł.;Szyszczyce –325zł.Ciecierze-

Czciciele Ducha Świętego -100zł. Serdeczne Bóg zapłać!

12.Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła, W sobotę pracowali  mieszkańcy Przededworza: Anna Lewicka; Bartłomiej Lewicki; Czesław Tomczyk; Wanda Szczukiewicz; Stanisław Hruściński; Halina Miśkiewicz; Marek Kowalski. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 60 zł . W Wielką środę   na godz. 19 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców   Przededworza.            .

13. Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej

15. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  Wielkiego tygodnia. Szczęść Boże!

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 10 Kwietnia 2022