NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 24 Marca 2024

1. Niedzielą Palmową wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa.Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się przed Kościółkiem Trójcy Świętej o godz.11.30  -będzie tam poświecenie palm i przejście ko do Kościoła na uroczystą Sumę ok. godz.12.00 . W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

W Niedzielę Palmową, przed każdą Mszą Świętą będzie można nabyć, za dobrowolną ofiarę -przygotowaną przez Wspólnotę w mocy Ducha  palemkę. Ofiara zostanie przeznaczona na dofinansowanie tegorocznego  Chmielnickiego Wieczoru Uwielbienia.

2.W ubiegłą środę zakończyliśmy Wielkopostne rekolekcje parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom oraz tym którzy twórczo pomogli w przeprowadzeniu tych rekolekcji :

-P. Dyrektor Szkoły  Podstawowej  Renacie Nowak  i nauczycielom szkoły podstawowej

– P. Dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół  Sławomirowi Wójcikowi i nauczycielom średniej.

– Księżom Wikariuszom, siostrom Kanoniczkom ,p. Katechetce Marzenie Kaszy, p, Kościelnemu- Dominikowi i p. Organiście-Bogdanowi

-p. Burmistrzowi Pawłowi Wójcikowi i pracownikom U M i G Chmielnik -za pożyczenie ławek na czas rekolekcji.

3. Dziś o godz.15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.

4. W tym roku w Liturgii Kościoła Uroczystość Zwiastowania NMP została przeniesiona na 8 kwietnia po zakończeniu świętowania dni związanych z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. 25 marca tradycyjnie wiele osób składa przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli modli się w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 17.00 zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego przez duchową adopcję.

5.W piątek-22 marca  miała miejsce w naszej parafii Wieczorna Droga Krzyżowa, którą przebyliśmy z Chmielnika do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach- w grupie 369 osób.

Podziękowania dla: Wszystkich uczestników oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i realizacji całego przedsięwzięcia :Krąg Kościoła Domowego w Chmielniku-autorstwo i realizacja rozważań; Burmistrz-p. Paweł Wójcika , pan  Zbigniew Mleczko, Sióstr Zakonnych; ks. Pawła-prowadzącego modlitwę;  Ojców Karmelitów,  Przychodnia Chmielnik; Policja i Straż Miejska w Chmielniku, załogi karetki pogotowia, p. kierowcy autobusu i busa. Nadleśnictwa Chmielnik oraz panów niosących nagłośnienie.- Serdeczne Bóg zapłać!

Szczególne podziękowania dla druhen i druhów ze   Straży Pożarnej z: Chmielnika, Suliszowa, Piotrkowic, Śladkowa Małego ;; -za bezpieczne i sprawne przeprowadzenie Pielgrzymów. Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu nie będzie Adoracji P. Jezusa w kaplicy Fatimskiej -Kaplica będzie miejscem dekoracji Świątecznych.

7.Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium

8.W Wielki Poniedziałek -jedziemy do chorych od godz. 9.00.

9.Kancelaria parafialna czynna tylko do Wielkiej Środy.

10.Spowiedź sakramentalna –będzie od Wielkiego poniedziałku do Wielkiej  Środy rano przed Mszą św. i w godz. od 17.00 –  do 19.00. Zapraszamy

11.W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 17.00- adoracja Pana Jezusa do godz.22.00.

12.W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.00 i po niej Liturgia Wielkiego Piątku-  adoracja Pana Jezusa do godz. 24.00.

13. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Poświecenie pokarmów wielkanocnych : 9.00 – 9.30 – 10.00 – 10.30 – 11.00 – 11.30 –12.00- 12.30- 13.00.W DPS w Łagiewnikach o godz.10.00.

Od Wigilii Paschalnej w naszej parafii będziemy gościć na święta dwóch kleryków naszego Seminarium pochodzących z Angoli- Airis Manuel da Silva i Jose Paxi Pedro

14. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa -Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz.19.00.

15.W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego- zmiana czasu! -Msza św. Rezurekcyjna o godz.6.00 -zapraszamy do uroczystej asysty a po niej procesja Rezurekcyjna.

16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty „do grobu Bożego:

-indywidualni ofiarodawcy – 100zł;;Jasień-240zł; Koło Różańcowe: św, Józefa Oblubieńca w Chmielniku -500zł;Koło różańcowe p.w. św. Rity -200 zł; Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy DPS w Łagiewnikach-550 zł; Koło Radia Maryja -300 zł :Koło Różańcowe św. Charbela z Lubanii-305zł; Suchowola- 420zł;Przededworze-700zł.pewna rodzina-1500zł ; Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

17. Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła, W sobotę pracowali  mieszkańcy Zrecza Chałupczańskiego: Danuta Orkisz; Gabriela Orkisz; Sylwia Piwowarska; Elżbieta Wojciechowska; Edyta Ciba; Agnieszka Michalska; Dorota Wawszczyk; Iwona Wawszczyk . -Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 120  zł . W Wielką środę   na godz.19 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  mieszkańców Zrecza Chałupczańskiego; Zrecza pod Falkami ;Zrecza Wielka Łąka; Zrecza Brzozowskiego oraz Zaolszynie.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Bądźmy dla siebie dobrzy i serdeczni oraz budujmy Wspólnotę miłości w  Panu Jezusie Chrystusie!

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  świątecznego. tygodnia. Szczęść Boże!

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 24 Marca 2024