NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 4 kwietnia 2023 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. W Niedzielę Palmową, przed każdą Mszą Świętą będzie można nabyć palemkę., za dobrowolną ofiarę – przygotowaną przez Wspólnotę  W mocy Ducha Ofiara zostanie przeznaczona na dofinansowanie Wieczoru Uwielbienia

Dzisiaj o gosz.15.00 w Kościele -Różaniec z pp Janem Pawłem II za naszą Ojczyznę. Zapraszamy!

2. Zakónczyliśmy renowację  dwóch żyrandoli –koszt 29 350 zł.

Serdeczne  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane  na rzecz naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom..

3. Serdeczne Bóg zapłać p. Dyrektorowi  Sławomirowi Wójcikowi i pracownikom warsztatów Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku pod kierownictwem p. Wiesława Buckiego za  zawieszenie naszych żyrandoli –

4. Serdeczne Bóg zapłać Rycerzom Kolumba:

-p. Włodzimierzowi Hanszke za przywiezienie żyrandoli z Krakowskiej pracowni renowacji.

-p.  Jerzemu Rysiakowi  za pracę na rzecz naszej parafii.

5. W piątek-31 marca  miała miejsce w naszej parafii Wieczorna Droga Krzyżowa, którą przebyliśmy z Chmielnika do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach- w grupie 202 osób.  Podziękowania dla: Wszystkich uczestników oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i realizacji całego przedsięwzięcia : Burmistrz-p. Paweł Wójcika , pana Nadleśniczy Zbigniewa Mleczko, Sióstr Zakonnych, ks. Pawła-prowadzącego modlitwę; Ojców Karmelitów,  Ochotniczej Straż Pożarnej z: Chmielnika, Suliszowa, Piotrkowic, Śladkowa Małego ;Chmielnickie Centrum Kultury; Nadleśnictwo Chmielnik; Przychodnia Chmielnik; Policja i Straż Miejska w Chmielniku, załoga karetki pogotowia, p. kierowcy autobusu i busa. Serdeczne Bóg zapłać!

6. Adoracja P. Jezusa w kaplicy Fatimskiej tylko jutro w Wielki Poniedziałek- Kaplica będzie miejscem dekoracji Świątecznych.

7. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium

Wielki Wtorek jedziemy do chorych od godz. 9.00.

8. Kancelaria parafialna czynna tylko do Wielkiej Środy.

9. Spowiedź sakramentalna –będzie od Wielkiego poniedziałku do Wielkiego

Wtorku w godz. od 18.00 –  do 20.00; w Wielką Środę w godz. od 9.00 do 11.00 – od 17.00 –  do 19.00 .

10.W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00- adoracja Pana Jezusa do godz.22.00.

11. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz.17.00 i po niej Liturgia Wielkiego Piątku-  adoracja Pana Jezusa do godz.24.00.

12. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim.

Poświecenie pokarmów wielkanocnych :   9.00 – 9.30 – 10.00 – 10.30 – 11.00 – 11.30 –12.00 – 12.30- 13.00

13.W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa –Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz.19.00.

14. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego –Msza św. Rezurekcyjna o godz.6.00 -zapraszamy do uroczystej asysty a po niej procesja Rezurekcyjna.

Uroczystej Wielkanocnej  sumie o godz. 12.00 będzie przewodniczył  ks. biskup  Ordynariusz Senior diecezji Radomskiej ks. bp Henryk Tomasik. Zapraszamy!

15. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty „do grobu Bożego:

-indywidualni ofiarodawcy – 100zł; Jasień-180zł; Śladków Mały –1200zł. Koło Różańcowe ze Zrecza Chałupczańskiego p.w. Zofii Czeska-200zł; Pracownicy Mleczarni w Chmielniku –280 zł; Legion Maryi – 260zł; Przededworze-600zł ;Czciciele Ducha Świętego –200zł ;Koło różańcowe p.w. św. Charbela z Lubani-260zł;Koło Radia Maryi -320zł; Koło różańcowe p.w. św. Rity –200zł; Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

16. Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła, W sobotę pracowali  mieszkańcy ul. Dojazdowej: Agnieszka Jagodzińska: ;Szymon Jagodziński; Aleksandra Osman; Katarzyna Schab; Halina Ogórek; Zofia Wilczyńska; Jarosław Wójcik; Leokadia Barucha; z ul.Kieleckiej: Danuta Rajch; Waldemar Rajch; Beata Ściana -Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 120  zł . W Wielką środę   na godz.19 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  mieszkańców ul. Pogodnej i ul. Słonecznej.            .

17. Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Gość Niedzielny Extra- i Dobre Nowiny – za darmo– poświęcone obronie pp Jana Pawła II –

18. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  Wielkiego tygodnia. Szczęść Boże!

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 4 kwietnia 2023 r.