NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26 Grudnia 2021 r.

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy przez pracę, przygotowali nasz Kościół na święta Bożego Narodzenia:
  • Siostrom Kanoniczkom Ducha Świętego za czystość strojów liturgicznych oraz za wybudowanie z młodzieżą szopki i dekorację choinek
  • panu kościelnemu Dominikowi za zaangażowanie i ofiarną pracę
  • p.Jerzemu Styczniow iza pomoc przy montażu drzewek choinkowych
  • p. Grzegorzowi Jędrzejewskiemu, za użyczenie podnośnika samochodowego oraz panom Tomaszowi Piekarskiemu i Jerzemu Rysiakowi za założenie iluminacji świątecznej na dzwonnicy
  • p. Edycie i Mariuszowi Ściana oraz Sławomirowi Wronie za sprzątanie naszego Kościoła i ofiarę 60 zł. W czwartek na godz.18.00 -zapraszamy mieszkańców ulic: Akacjowej, Klonowej, Brzozowej, Jesionowej, Topolowej, Kalinowej, Jodłowej, Jaworowej, Jarzębinowej i Cisowej
 3. Serdeczne Bóg zapłać księżom: Wiesławowi, Tomaszowi, Piotrowi i Pawłowi za ofiarną pracę Adwentowego czuwania i w czasie świat Bożego Narodzenia.
 4. Dzieci z Grupy Płomyków Ducha Świętego serdecznie dziękują wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w akcję „Aniołek na choinkę” . Dochód z tej akcji (1300 zł) zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny dla dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać.
 5. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Dzień imienin naszego ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego – polecamy Go naszej Modlitwie. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 6.30. -bez konsumpcji.
 6. W dniach od 30.12. (czwartek) do 07.01. (piątek) w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać nawiedzenie relikwii bł. Ks. Michaela McGivneya założyciela Rycerzy Kolumba. Wprowadzenie relikwii 30.12 na Mszy Świętej wieczornej a pożegnanie 07.01 na Mszy Świętej porannej. Wraz z Rycerzami Kolumba zapraszamy w te dni do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego Patrona przed wieczorną Mszą Świętą o godź. 16.30 a w dni świąteczne o godź. 9.30.
 7. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz.17.00. Zapraszamy także na Mszę św. dziękczynno-błagalną o godz. 23.30!
 8. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
 9. Polecamy: lekturę prasy katolickiej – W Niedzieli -10 lecie naszych Rycerzy Kolumba
 10. W tym roku za względu na pandemię nie będzie w naszej parafii tradycyjnej wizyty duszpasterskiej -kolędy. Będzie natomiast okazja do wspólnego modlitewnego spotkania z Jezusem Nowonarodzonym na Mszy św. kolędowej, która będzie sprawowana w Kościele o godz.17.00 -w intencji mieszkańców wiosek i ulic naszej parafii -z błogosławieństwem Kolędowym -zapraszamy do wspólnej radości i udziału w wyznaczonych terminach. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę, to proszę zaznaczyć-czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 11. W dniu 16 stycznia przy Chmielnickim Centrum Kultury, a także w naszym kościele przed i po mszach świętych będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna jako wsparcie dla naszego parafianina Szymona Banasika. Szymon potrzebuje bardzo kosztownej rehabilitacji, która może mu umożliwić normalne funkcjonowanie. Dlatego rodzice zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Jednocześnie dziękują za zrozumienie i za okazane serce. W dniu zbiórki, w czasie mszy świętych (poza 16.00) muzycznie będzie posługiwał zespół uwielbieniowy „Poczekalnia Pana Boga” działający przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania dla Szymona i wsparcia tej ważnej idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
 12. Pamiętajmy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy maseczki obowiązuje podczas przebywania w Kościele.
 13. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Dziękujemy wszystkim za życzenia Świąteczne -składane w różnej formie-polecamy Bogu wszystkich składających życzenia w naszych modlitwach. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego świątecznego tygodnia. Szczęść Boże!
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26 Grudnia 2021 r.
Przewiń na górę