NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4 czerwca 2023

1. Tajemnica Trójcy Świętej jest dla nas źródłem życia i miłości .Uroczystość Najświętszej Trójcy to dzień odpustu w Kościółku Świętej Trójcy. Uroczystą sumę – przy kościółku o godz.12.00 – będzie sprawował ks. dr Piotr Muszyński -Notariusz Sądu Biskupiego  w Kielcach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

-Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia.

-Dzisiaj przed kościołami naszej diecezji odbywa  się zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowalny. To wyraz solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.

2. Serdeczne gratulacje i słowa uznania dla wspólnoty” W mocy Ducha” za niedzielną ucztę duchową -VII Chmielnicki Wieczór Uwielbienia. Niech otrzymane dary Ducha Świętego umacniają nas na drodze ewangelicznej codzienności i miłości. Bóg zapłać!

3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim czcicielom Maki Bożej, którzy modlili się Nabożeństwem majowym w Kościele, Kościółku, przy kapliczkach i Krzyżach.

Bóg zapłać Rycerzom Kolumba za troskę o Kościółek, pełnienie roli  gospodarza oraz za spotkanie przy grillu.

4. Wyrażamy wdzięczność ks. Pawłowi oraz wszystkim, którzy brali udział w   XXVII O OGÓLNOPOLSKIM  SPOTKANIU MŁODYCH LEDNICA 2000.

Tegoroczne hasło  spotkania „Idź za Barankiem”. Nawiązywało do Ewangelii św. Jana Chrzciciela, który mówi: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” (J 1,29). I idą najpierw za nim św. Jan i św. Andrzej, a potem kolejni Apostołowie. A dzisiaj przychodzi czas na nas!. Pójdziemy za Barankiem, dokądkolwiek się uda, jak mówi o tym Księga Apokalipsy (Ap 14,1-5) i będziemy mieli szansę odkryć Jezusa takiego, jakim jest i jaki udziela się nam  w Eucharystii. Bóg zapłać za trud pielgrzymowania..

5. Jutro-5 czerwca:

-o godz.17.00 -zapraszamy dziewczynki na próbę „sypania kwiatów” w czasie  procesji Bożego Ciała…

oraz spotkanie Czcicieli Ducha Świętego po wieczornej Mszy św, i Nabożeństwie czerwcowym –

6. We wtorek o godz.16.00 Ks .bp Ordynariusz Jan Piotrowski udzieli s.Bierzmowania  naszej młodzieży -101 osób. Serdeczne zapraszamy do modlitwy za kandydatów do s.Bierzmowania i za ich rodziców. Wyrażamy wdzięczność Rodzicom kandydatów  za sprzątania naszego Kościoła w sobotę- 3 czerwca i  złożoną przy tej okazji  ofiarę -80zł i  zapraszamy   rodziców i kandydatów do s. Bierzmowania do kosmetyki naszego kościoła w poniedziałek po spotkaniu kandydatów do s.bierzmowania -które rozpocznie się o godz.19.00. Niech dar Ducha Świętego napełni naszą wspólnotę parafialną.

7. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według niedzielnego porządku. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz.10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Modlitwą naszym będzie przewodniczył Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach ks. dr Adam Perz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8.W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej dzieci z klas czwartych będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych, ich Rodziców i Rodzin odbędzie się w środę- 7 czerwca  od godz. 17.00. Zapraszamy!

9.W niedzielę -11 czerwca ostatnia przed wakacjami Katecheza Chrzcielna-zapraszamy po Mszy św. o godz.17.00 i po Nabożeństwie czerwcowym.

10.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

11.Zapraszamy do czytania prasy katolickiej- jest nowy periodyk Magazyn- Niedziela-dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna i patriotyczna- cena 15zł.Zapraszamy!

12. Zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła w sobotę -9 czerwca mieszkańców ul. Konopnickiej i ul. Mickiewicza

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4 czerwca 2023
Przewiń na górę