NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 Marca 2024

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka z tego drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i szkół w naszym kraju.

3. Serdecznie Dziękujemy :

.s. Rafaeli -za twórczą koncepcję  dekoracji i jej wykonanie oraz zakup  kwiatów –ks. Pawłowi za pracę przy  dekoracjach i przygotowanie liturgiczne służby ołtarza ; Za zrobienie Tabernakulum – p. Marian Styczeń,ofiarowane drewno – Stanisław Kwapisz – przewóz do tartaku -p.Jerzy Rysiak – pracę na tartaku-p. Jarosław Wójcik -Wykonanie dekoracyjnej kraty do ciemnicy-p. Artur Sekuła, Ofiarowane wiosenne kwiaty do Grobu Bożego -p.Janina Orkisz

Dekoracje – Ewa Pasternak, Joanna Rogala:Pomoc: Kacper Pasternak, Szymon Dyraga, Krystian Nazimek.panu kościelnemu Dominikowi – za ofiarną pracę

– ks. Wikariuszom i  za przygotowanie liturgii. P.Robertowi- Kandydatowi na Diakona Stałego- za twórczy udział w liturgii.

-naszym Siostrom Zakonnym piękno i czystość ołtarzy w kościele  oraz za modlitewną obecność

 – p. Organiście za oprawę muzyczną.- liturgicznej służbie ołtarza …  

–  p. Andrzejowi Gołębiowskiemu Rycerzowi Kolumba: za dostarczenie paczek dla ubogich i potrzebujących z naszej parafii.

– Serdeczne Bóg zapłać wszystkim lektorom (czytającym) i kantorom(śpiewającym) w czasie liturgii.

SERDECZNE Bóg zapłać czuwającym przy „Grobie Pańskim”-indywidualnie i wspólnotowo. Serdeczne  Bóg zapłać czuwającym przy „Grobie Pańskim strażom – w piątek Ochotniczej Straży Pożarnej  ze Śladkowa Małego, w sobotę Ochotniczej Straży Pożarnej   z Chmielnika
5.Serdeczne podziękowania wszystkim Paniom, które przygotowały święta w naszych  rodzinach, środowiskach i w naszym Domu. Doceńmy ich trud , wyraźmy wdzięczność i ogarnijmy je modlitwą. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła, pracowali: 

mieszkańcy Zrecza Chałupczańskiego: Dorota Żarnowiec; Bożena Raczyńska; Justyna Borek; Barbara Kwaśniewska; mieszkańcy Zrecza pod Falkami: Jan Doroz, Zofia Wójcik, Edyta Stępień, Małgorzata Poniewierka, Adam Raczyński; mieszkańcy Zrecza Brzozowskiego :Bogusława Napierska, Teresa Kwiecień, Barbara Andrzejewska; mieszkańcy Zaolszynia :Janina Paździoch, Marta Janus, Łukasz Janus -Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 120  zł . W sobotę   na godz.9 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła mieszkańców Zrecza Dużego.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty „do grobu Pańskiego”: 

–  indywidualni ofiarodawcy –150 zł-Apostolstwo Dusz w Czyśćcu cierpiących -1430 zł -pieniądze, które nie zostały wykorzystane na dekoracje świąteczne -zgodnie z inwencją twórców -będą przeznaczone na dekoracje kwiatowe w ciągu roku. Serdeczne Bóg zapłać!

7. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota.

Zapraszamy :- w I czwartek  o godz. 17.30 -na cmentarzu Różaniec  z wypominkami ,modlitwa  za dusze czyśćcowe i Msza św. o godz.18.00  i procesja po cmentarzu

-w I piątek spowiedź od 17.00

w I sobotę  o godz.6.30- Msza św. i  potem nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

8. Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

9. Za tydzień, w II niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To Święto Patronalne Caritas, tego dnia ofiary zbierane do puszek przeznaczamy na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas.

Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00 i 12.00. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

O godz. 15.00- w Kościele   będziemy się modlić  Koronką do Bożego Miłosierdzia .zapraszamy!

10. Serdeczne podziękowania wszystkim składającym nam życzenia świąteczne -w różnej  formie -zapewniamy o wdzięcznej modlitwie.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej oraz Gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia Wielkanocnego.. Szczęść Boże!

Drodzy parafianie i goście!

 Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, lecz również pójdźmy z tym radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana do szkół i zakładów pracy…

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 Marca 2024
Przewiń na górę