Odpust w naszej parafii

8 grudnia w Kościele Katolickim obchodzimy święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Owego dnia w parafii Chmielnik obchodzony jest odpust parafialny. W dniu wczorajszym o godzinie 12:00 mszy świętej przewodniczył ks. bp Andrzej Kaleta. Wczoraj podczas sumy odpustowej Rycerze Kolumba Rady nr 15416 w Chmielniku obchodzili jubileusz – 10-lecia powstania Rady w Parafii Chmielnik. Rada Rycerzy z Chmielnika jest najstarszą Radą Rycerską w Diecezji Kieleckiej. Przez 10 lat istnienia Rycerze z Chmielnika aktywnie uczestniczą w życiu codziennym parafii. Swoją posługą pomagają przy organizacji świąt, opiekują się kościółkiem św. Trójcy, przeprowadzają kwesty na rzecz Kościoła, pomagają w pracach technicznych na rzecz parafii. Ostatnio natomiast zaczęli pomagać jednej rodzinie w budowie domu i poprawy bytu materialnego.

Odpust w naszej parafii
Przewiń na górę