V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 maja 2023 r.

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym –  niech te dary Nieba inspirują naszą codzienność!

Dzisiaj  po Mszy św. o godz. 12.00 -koncert majowy zespołu  Old Timers -serdecznie zapraszamy.

2. W miesiącu maju sposób szczególny  oddajemy cześć Matce Zbawiciela – na nabożeństwa majowe gromadzimy się w kościele, kapliczkach, przy krzyżach i w domach ,aby śpiewać litanie loretańską. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej; w kościółku św. Trójcy w dni powszednie o godz. 19.00 oraz w niedzielę i święta o godz.18.00.Zapraszamy.

3. Jutro -8 maja – uroczystość  św. Stanisława , biskupa i męczennika, głównego patron Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Spotkanie Czcicieli Ducha Świętego jutro  po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 i Nabożeństwie majowym.

4. Spotkanie  „trójek klasowych” klas VIII w sprawie organizacji Bierzmowania odbędzie się w kościele we wtorek 9 maja, o godz.19.00

5. W Roku Jubileuszowym 800-lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka serdecznie zapraszamy wiernych naszej parafii  do wspólnego czuwania przy grobie patrona naszej diecezji, który znajduje się w Jędrzejowie. Czuwanie będzie  w  piątek 12 maja – od godz. 19.30 do 24.00 .Wyjazd z Chmielnika ok.godz.18.00 -Zapraszamy! Zapisy w zakrystii i  kancelarii..

6.Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza wszystkich na Mszę wotywną ku czci Ducha św., oraz na modlitwę uwielbienia  w piątek 12 maja o godz. 19.30

Intencje do modlitwy można składać przed ołtarzem bezpośrednio przed Eucharystią

7. W sobotę  13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 42. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

8.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła. Pracowali mieszkańcy  ulicy   Bednarskiej –Jadwiga Musiał; ul. Wolności – Sylwester Piwoński i ul. Witosa –Elżbieta Bochenek.

Serdeczne Bóg zapłać za pracę i ofiarę  0 zł. W sobotę- 13 maja  na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  mieszkańców  ulicy Rynek, ul. Szydłowskiej i ul. Kilińskiego.

10. Dzisiaj -7 maja rozpoczniemy poświecenie pól, które jest wyrazem współpracy Boga z człowiekiem w realizacji cudu kreacji świata. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane z okazji „Poświecenia Pól”: Ciecierze-230zł

Godz. 18.00

 1. Szyszczyce i Ciecierze
 2. Śladków Mały
 3. Holendry, Jasień
 4. Kolonie I i II oraz  Suchowola

14.05.2023

Godz. 15.00

 1. Różanka, Lubania, Lipy
 2. Przededworze, Miławka, Andrzejówka
 3. Dezyderów, Chmielnik
 4. Łagiewniki – po Mszy Świętej w kaplicy

Godz. 18.00

 1. Zrecze Duże i Małe
 2. Zrecze Chałupczańskie
 3. Zrecze pod Falkami, Wielka Łąka
 4. Zrecze Brzozowskie, Zaolszynie

11. Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 maja 2023 r.
Przewiń na górę