V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 Marca 2024 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne prowadzone przez Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach –czytamy plan rekolekcji…. To Jezus przychodzi aby nas odnaleźć, Duch Święty napełnia nas światłem łaski , a Bóg Ojciec gromadzi nas na uczcie miłości –Zapraszamy do Tej Wspólnoty! Można nabyć książki i płyty, polecane przez Koinonię św. Pawła

Ofiary zbierane na tacę w dzień spowiedzi-wtorek   przeznaczone są dla Rekolekcjonistów ,jako wynagrodzenie ich trudu oraz na dzieła prowadzone przez ich Wspólnotę.

W czasie rekolekcji Kancelaria parafialna nie będzie czynna. Sprawy nagłe -np. pogrzeb -zgłaszamy w zakrystii.

W związku z rekolekcjami na naszym parafialnym kanale YouTube będziemy transmitowali : dzisiaj Gorzkie żale i po nich Mszę św. w pozostałe dni Mszę św. o godz.17.00.Prosimy o udostępnienie przekazu osobom starszym i chorym.

2. W intencji pielgrzymów uczestniczących w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze – 4/5 marca i ich rodzin, będą odprawione dwie Msze św. w dniach 25 i 26 marca  – w parafii  Wniebowzięcia NMP w Potoku – ze względu na odległe terminy w naszej parafii.

3. Zapraszamy do włączenia się  w modlitwy:

NOWENNY W INTENCJI OJCZYZNY, ZGODY NARODOWEJ  I POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO  za wstawiennictwem męczenników polskich: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki

w dniach od 16 do 24 marca 2024 r.-informacja na plakatach i Internecie

W dniach 16-23 marca 2024 r. w naszej diecezji przeżywamy  Peregrynację relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Biskup Kielecki Jan Piotrowski zachęca do pielgrzymowania do kościołów stacyjnych.-informacja na plakatach

i Internecie

4.Serdeczne Bóg zapłać za przeżycie duchowe Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

Wyraźmy wdzięczność : – współorganizatorom p. Burmistrzowi Pawłowi Wójcikowi  i pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Chmielniku.

– wszystkim czytającym rozważania, niosącym Krzyż i modlącym się..

Serdeczne Bóg zapłać Starzakom za zabezpieczenie trasy  przejścia..

Bóg zapłać p. Joannie i Mateuszowi  Szczepskim  za  wybór nagłośnienia ,które zakupiliśmy, aby nam służyło do  nagłośniania wydarzeń poza Kościołem.

Serdecznie Bóg  zapłać ks. Tomaszowi i księżom, siostrom Kanoniczkom, p.Organiście i Rycerzom Kolumba

5. Zapraszamy na półekstremalną Drogę Krzyżową z Chmielnika do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach w piątek 22 marca 2024r. W tym roku po raz  kolejny  wielu z nas  podejmie trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Zabieramy dobre buty, latarkę, odblaski na ubranie i herbatę. Rozpoczynamy Mszą św. o godz.17.00 i  wyruszamy z Kościoła ok. godz.18.00,do przejścia 11 km, kończymy Apelem Maryjnym w sanktuarium Loretańskim i powrót autobusem lub prywatnie. Współorganizatorami tego wydarzenia są: są p. Burmistrz Paweł Wójcik i Pracownicy UMiG w Chmielniku .Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej

6. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną (lub o innej godzinie) zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.-Dzień spowiedzi rekolekcyjnej.

7. Najbliższa niedziela, 24 marca , będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się przed Kościółkiem Trójcy Świętej o godz.11.30  -będzie tam poświecenie palm i przejście ko do Kościoła na uroczystą Sumę ok. godz.12.00 . W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

W Niedzielę Palmową, przed każdą Mszą Świętą będzie można nabyć, za dobrowolną ofiarę -przygotowaną przez Wspólnotę w mocy Ducha  palemkę. Ofiara zostanie przeznaczona na dofinansowanie tegorocznego  Chmielnickiego Wieczoru Uwielbienia.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła, w sobotę pracowała  osoba ze Zrecza Chałupczańskiego- prosiła o zachowanie anonimowości i złożyła  ofiarę 20 zł .

W sobotę  na godz.9 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców Zrecza Chałupczańskiego.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do „ Grobu Pańskiego”. Ofiarę złożyli:Zrecze Chałupczańskie-320zł;Szyszcyce-370zł;Rycerze Koluba-240zł;Legion Maryi i sympatycy-470zł;Śladków Mały-1100zł.;ofiarodawcy anonimowi 150zł. Serdeczne Bóg zapłać!

10.Polecamy:– lekturę prasy katolickiej-  – jest dodatkowy Gość EXTRA i magazyn Niedzieli  -Baranki Wielkanocne CARITAS-ofiara 8 zł

11.Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Bądźmy dla siebie dobrzy i serdeczni oraz budujmy Wspólnotę miłości w  Panu Jezusie Chrystusie! Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  rekolekcyjnego tygodnia. Szczęść Boże!

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 Marca 2024 r.