V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 Kwietnia 2022 r.

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna).

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne prowadzone przez Zgromadzenie Zakonne Towarzystwo Ducha Świętego –czytamy plan rekolekcji….To Jezus przychodzi aby nas odnaleźć, Duch Święty napełnia nas światłem łaski , a Bóg Ojciec gromadzi nas na uczcie miłości –Zapraszamy do Tej Wspólnoty!

Ofiary zbierane na tacę w dzień spowiedzi-wtorek i  środę  przeznaczone są dla Rekolekcjonistów ,jako wynagrodzenie ich trudu oraz na dzieła prowadzone przez ich Zakon.

W czasie rekolekcji Kancelaria parafialna nie będzie czynna. Sprawy nagłe -np. pogrzeb -zgłaszamy w zakrystii.

3. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne w tym tygodniu : W CZWARTEK O GODZ.17.30- Droga krzyżowa dla dzieci;

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca- o godz.18.00- Msza św. i modlitwa  za dusze czyśćcowe

– W piątek 8 kwietnia droga krzyżowa o17.30 dla dorosłych i o 19.00 do Piotrkowic  .

–  w niedzielę – o godz.16.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. bez kazania.

4.  Zapraszamy na półekstremalną Drogę Krzyżową z Chmielnika do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach w piątek 8 kwietnia 2022 r. W tym roku po raz  kolejny  wielu z nas  podejmie trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Zabieramy dobre buty, latarkę, odblaski na ubranie i herbatę. Rozpoczynamy Mszą św. o godz.18.00 i  wyruszamy z Kościoła ok. godz.19.00,do przejścia 11 km, kończymy Apelem Maryjnym w sanktuarium Loretańskim i powrót autobusem lub prywatnie. Współorganizatorami tego wydarzenia są: są p. Burmistrz Paweł Wójcik i p. Nadleśniczy Zbigniew  Mleczko .Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej parafiachmielnik.pl.

Gdyby warunki w lesie uniemożliwiły nasze przejście -droga Krzyżowa będzie wtedy ulicami Chmielnika…

5. W sobotę 9 kwietnia o godz. 11.00. Zbiórka wszystkich ministrantów. Serdecznie Zapraszamy.

6. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się przed Kościółkiem Trójcy Świętej o godz.11.30 -będzie tam poświecenie palm i przejście ko do Kościoła na uroczystą Sumę o godz.12.00 . W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

W Niedzielę Palmową, przed każdą Mszą Świętą będzie można nabyć, za dobrowolną ofiarę -przygotowaną przez młodzież palemkę. Ofiara zostanie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu rekolekcyjnego na Kaszuby.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym w czasie Mszy św. o godz.17.00.

7. Katecheza Chrzcielna 10 kwietnia po Mszy św. o godz.17.00. Zapraszamy.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać  za sprzątanie  naszego Kościoła, w sobotę pracowali  mieszkańcy Przededworza : p Krystyna Bielecka; Maria Wojtasiewicz; Zygmunt Wojtasiewicz; Bogdan Piwowarski. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 40 zł . W sobotę  na godz.9 .00 zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  kolejnych mieszkańców Przededworza.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do „ Grobu Pańskiego”. Ofiarę złożyli:  Łagiewniki –654 zł; II koło Różańcowe pw. św. Józefa Oblubieńca w Chmielniku-200 zł; Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy DPS Łagiewniki – 570 zł; Śladków Mały – 1 000zł ; ofiarodawcy anonimowi 150zł. Serdeczne Bóg zapłać!

10. Polecamy:

– lekturę prasy katolickiej-

– jest dodatkowy Gość EXTRA o Ojcu Pio -cena 10 zł

-Baranki Wielkanocne CARITAS -ofiara minimum -6 zł

11. Do chorych -ze względu na pandemię Ks. Wiesław będzie jeździł przez cały okres Wielkiego Postu, z wyłączeniem niedziel, rekolekcji i świat- tylko na indywidualne wezwanie – zgłoszone przez telefon lub w kancelarii albo zakrystii.

12. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Bądźmy dla siebie dobrzy i serdeczni oraz budujmy Wspólnotę miłości w  Panu Jezusie Chrystusie!

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 Kwietnia 2022 r.