VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2023 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać pielgrzymom -uczestnikom czuwania przy grobie patrona naszej diecezji bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Niech nasza modlitwa wyprasza naszej parafii obfite laski i opiekę błogosławionego  Wincentego.

2 .W sobotę-20 maja  o godz.12.00 obędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. pierwsza spowiedź dla dzieci oraz spowiedź dla rodziców i bliskichbędzie w czwartek 18 maja  o godz. 16.00.

3. We wtorek , 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

4. W czwartek , 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

5 . Siostry Kanoniczki Ducha Świętego zapraszają do wspólnej Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna rozpoczyna się 19 maja w piątek o godzinie 17.30 w kościele Parafialnym.

6. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

7. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła. Pracowali mieszkańcy  ulicy Rynek: Iwona Zwolska-Styrcz; Łukasz Styrcz ;Blanka Styrcz; Iwo Styrcz ,Zofia Banach; Anna Bąk, Maria Grusiecka ; ul.Szydłowskiej –Aneta Piekarska, Regina Lewicka, Joanna Cichońska   i ul.Kilińskiego -Leokadia Stradomska. Serdeczne Bóg zapłać za pracę i ofiarę 120 zł. W przyszłym tygodniu Kościół będą sprzątać rodzice dzieci przystępujących do I Komunii świętej.

8. Trwa poświecenie pól, które jest wyrazem współpracy Boga z człowiekiem w realizacji cudu kreacji świata . .Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane z okazji „Poświecenia Pól”: Suchowola-335zł; Kolonie Suchowolskie I-240zł i II-150zł ;Jasień 200zł .Szyszczyce -330zł.

DZISIAJ  OD Godz. 15.00

1. Różanka, Lubania, Lipy
  2. Przededworze, Miławka, Andrzejówka
  3. Dezyderów, Chmielnik
  4. Łagiewniki – po Mszy Świętej w kaplicy

Godz. 18.00

1. Zrecze Duże i Małe
  2. Zrecze Chałupczańskie
  3. Zrecze pod Falkami, Wielka Łąka
  4. Zrecze Brzozowskie, Zaolszynie

9. Polecamy:  –lekturę prasy katolickiej.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2023 r.