XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 Czerwca 2022

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

Przeżywamy jubileusz 100 -lecia pobytu Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia w Chmielniku-jubileuszowa suma pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Kieleckiej biskupa Jana Piotrowskiego o godz.12.00.Polecamy Siostry naszej modlitwie i wdzięczności. Bóg zapłać!

2. Serdeczne Bóg zapłać Rycerzom Kolumba-kustoszom Kościółka Świętej Trójcy, za przygotowanie i świętowanie Odpustu Świętej Trójcy. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, którzy wraz z Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie  arcybiskupem Henrykiem Jagodzińskim tworzyli Eucharystyczny  klimat   Wieczernika. Bóg zapłać!

3. Serdeczne Bóg zapłać  za świadectwo wiary naszych Parafian i tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami. Bóg zapłać! Szczególnie  dziękujemy:

– tym co przygotowali Ołtarze; tym, którzy zabezpieczali trasę – Policji .Dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom; P. Organiście i chórowi; ministrantom; Paniom niosącym feretrony; Pocztom Sztandarowym; Rycerzom Kolumba; Siostrom Kanoniczkom Ducha Świętego; księżom -a zwłaszcza naszemu gościowi o. dr hab. Szczepanowi Praśkiewiczowi OCD(karmelita) -za wspólną modlitwę i inspirujące  Słowo  Boże…Bóg zapłać!

Zakończenie oktawy i procesja w czwartek o godz.18.00. -po procesji błogosławieństwo wianków i ziół. Naszym Modlitwom będzie przewodniczył Kanclerz Kurii Diecezjalnej w  Kielcach ks. dr Adam Perz -będzie to też zakończenie III  Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej w naszej parafii.. Zapraszamy.

4. Serdeczne Bóg zapłać ks. Pawłowi ,który wraz  z młodzieżą uczestniczyli w XX Spotkaniu Młodych w Wiślicy

5. W czwartek, 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela, jest to też Dzień Ojca- Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

6. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek, 24 czerwca, w uroczystość NSPJ, wspólnota „Moc w słabości” zaprasza do wspólnej modlitwy. Dokonamy w czasie modlitwy aktu poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Sercu Maryi. Początek spotkania, godz. 20.00  Przebieg spotkania:- Modlitwa różańcowa- Akt poświęcenia siebie dwóm sercom- Uznanie Chrystusa Królem swego serca, rodziny i Ojczyzny- Apel Jasnogórski

7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą w niedzielę 26 czerwca o godz.8.30 , w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

-będzie to też dziękczynienie za 9 lat posługi w naszej parafii siostry przełożonej Gracjany- zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W sobotę, 25 czerwca, wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

9. W najbliższą niedzielę, 26 czerwca, dzieci z Grupy Płomyków Ducha Świętego oraz dzieci wyjeżdżające na „Rekolekcje z Błogosławionym Ojcem Gwidonem” po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzać dewocjonalia: medaliki, różańce i krzyże. Dobrowolne ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone właśnie na wakacyjne  rekolekcje dla dzieci w Myczkowcach i w Białym Dunajcu. Z góry dziękujemy za włączenie się w tę akcję.

10.W niedzielę, 26 czerwca 2022 r. o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego na zakończenie Diecezjalnego Etapu Synodu. Zapraszamy  do wspólnej modlitwy.

11. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Suchowoli W sobotę pracowali: Marta Iskra ; Monika Dyraga; Jacek Dyraga. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 30 zł. W sobotę  na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Suchowoli i Kolonii Suchowolskich.

12. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :                                                                                        

  • W Niedzieli- O naszych Siostrach Kanoniczkach-                                                                       
  • Gość Extra -Wielki cud – o cudach  Eucharystycznych.

14. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 Czerwca 2022
Przewiń na górę