XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 Czerwca 2022

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

-dzisiaj o godz.8.30 –  Msza Świętą dziękczynna za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku szkolnym, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

-jest  to też dziękczynienie za 9 lat posługi w naszej parafii siostry przełożonej Gracjany oraz czas pracy s. Antoniny i s. Boguchwały- zapraszamy do wspólnej modlitwy i wdzięczności..

dzisiaj  dzieci z Grupy Płomyków Ducha Świętego oraz dzieci wyjeżdżające na „Rekolekcje z Błogosławionym Ojcem Gwidonem” po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzać dewocjonalia: medaliki, różańce i krzyże. Dobrowolne ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone właśnie na wakacyjne  rekolekcje dla dzieci w Myczkowcach i w Białym Dunajcu. Z góry dziękujemy za włączenie się w tę akcję.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Imieniny naszych księży: ks. Piotra i ks. Pawła– polecamy ich Bożej Opatrzności i opiece Maryi –zapraszamy do wspólnej modlitwy w Ich intencji. Ofiary składane na tacę -29 czerwca będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz.18.00– serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek spowiedź święta od godz.17.00;

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 6.30.

5. Koło Radia Maryi z naszej parafii:

 -informuje, że w najbliższa niedzielę -3 lipca  będzie po każdej Mszy św. przed kościołem kwesta na „Różę dla Matki Bożej”.

– i zaprasza  na pielgrzymkę  do Częstochowy -10 lipca na spotkanie Kół Radia Maryja  -zapisy w zakrystii lub u pań z Koła Radia Maryi.

6. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Suchowoli W sobotę pracowali: Agnieszka Jurecka Paluch; Barbara Duda; Andrzej Duda; Renata Gula; Maria Angielska.

Bóg zapłać za pracę i ofiarę 50 zł. W sobotę  na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Suchowoli i Kolonii Suchowolskich.

7 . Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

8. Z racji trwającego w Rzymie X Światowego Spotkania Rodzin ,ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski, prosi ,aby w tym dniu we wspólnocie rodzinnej odmówić wspólnie modlitwę -np. „Ojcze  nasz”. Zapraszamy!

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :                                                                                          

10. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 Czerwca 2022
Przewiń na górę