XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 lipca 2023 r.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” Pan Jezus w czasie  Mszy św. umocnią nas , napełnia duchową radością oraz posyła nas do naszych braci z orędziem pokoju i miłości.

2. Koło Radia Maryja z naszej parafii informuje, że  w czasie kwesty przed kościołem zebrano  na „Różę dla Matki Bożej” 2 400 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3. W czwartek, 13 lipca, o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

4. W niedzielę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Ojcowie Karmelici z Piotrkowic zapraszają na odpust i uroczystą sumę o godz.11.30.

5. Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem:”Z Maryją wierze w Kościół Chrystusowy”. Zapisy będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie.

6.W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się XI  Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Zapraszamy na pielgrzymkę dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych – wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą.

Dla zainteresowanych więcej szczegółów z plakatu w gablocie przed kościołem.

Zapisy od 1 do 31 lipca tylko na www.pielgrzymkarowerowa.pl.  Uwaga ! Ilość pątników ograniczona!

7. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła. W sobotę pracowali mieszkańcy: z ul Piastów blok 2: Teresa Pawłowska; Jadwiga Zychowicz; Maria Kulpińska; z ul. Lipowej: Urszula Ściana i Alicja Ściana; z ul. Klonowej: Emilia Świt; z ul.Dębowej: Dorota Rusiecka.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę  70 zł. W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  mieszkańców ul. Piastów blok nr 3,4,5,6.

8. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się już do naszej prośby!

9. Oddaliśmy do renowacji 14  mosiężnych świeczników – Firma Aladyn z Krakowa -koszt renowacji to 13 800 zł. Serdecznie dziękujemy za  wszelkie ofiary, a zwłaszcza te składane na niedzielną tacę… 

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej  oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 lipca 2023 r.
Przewiń na górę