XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 sierpnia 2023 r.

Pan jest blisko, w swoim Słowie i Eucharystii. Z Jego  serca przyjmujemy  pokój przewyższający wszelkie burze, fale, trzęsienia ziemi, ogień.. Jego Obecność   jest miłością i ocaleniem. Dzielmy się nią…

1. Serdeczne podziękowania wszystkim parafianom i gościom za tak dostojne i pobożne przeżycie Odpustu parafialnego. Bóg zapłać za uroczystą  procesję; Paniom niosącym feretrony ; ministrantom, Rycerzom Kolumba. p. Organiście i chórowi; p. Kościelnemu ,wszystkim czytającym czytania i śpiewającym Psalm, osobom przynoszącym dary w czasie liturgii, naszym Siostrom zakonnym i księżom wikariuszom: Piotrowi i Pawłowi . Niech Dobry Bóg obdarza nas Swoją  łaską.

2. Serdeczne Bóg zapłać drogim Parafianom, szkołom i urzędom za serdeczne przyjcie Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej  oraz Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej-. Niech dobry Bóg wynagrodzi obfitość waszych serc.

Dzisiaj gościmy-nocujemy  w naszej  świetlicy Pielgrzymkę Rowerową z Biłgoraja.. 

3. Zapraszamy dzisiaj -13 sierpnia do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 20.00.

4. We wtorek -15 sierpnia  obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP -wtedy przypada też Święto Wojska Polskiego -odpust w parafii  Potok. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Dnia 16 sierpnia -w środę -ok. godz.12.45 będziemy gościli na odpoczynku XI Pielgrzymkę rowerową diecezji Kieleckiej(ok.220 pielgrzymów) -w której jedzie grupa naszych parafian .Zapraszamy do wspólnej modlitwy

6. Zapraszamy na koncert „Z klasyką przez Polskę”- do sanktuarium Matki Bożej  Loretańskiej w Piotrkowicach w piątek -18 sierpnia godz.19.00.

7. Legion Maryi zaprasza na dwudniową Pielgrzymkę na Jasną Górę – 8/ 9 września. Więcej informacji u kierownictwa Legionu Maryi.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary –3 735 zł złożone  w czasie  poświęcenia pojazdów.

9. Polecamy Panu Bogu tegoroczne zbiory i rolników ciężko pracujących..

10.Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków.

11.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła. W sobotę pracowali mieszkańcy z ul Piastów blok 14:Marian Ternacki; Grażyna Drozdowska; Elżbieta Szymczyk; Bożena Kozera; Teresa Piwowarska; mieszkańcy bloku 15:Krystyna Bielecka; Bóg zapłać za pracę i ofiarę 60zł. W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  mieszkańców ul. Piastów blok nr : 16.

12.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy już zastosowali się do naszej prośby!

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

14. Serdeczne Bóg zapłaćwszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 sierpnia 2023 r.
Przewiń na górę