XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 Sierpnia 2022

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. Serdeczne podziękowania wszystkim parafianom i gościom za tak dostojne i pobożne przeżycie Odpustu parafialnego. Bóg zapłać :Rycerzom Kolumba, p. Organiście i chórowi; p. Kościelnemu, Naszym Siostrom zakonnym i księżom. , ministrantom Niech Dobry Bóg obdarzy nas Swoją  łaską.

3. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Serdeczne Bóg zapłać za serdeczne przyjcie Pielgrzymów  Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej -drogim Parafianom, szkołom i urzędom. Serdeczne Bóg zapłać paniom gospodyniom, począwszy od p. Jolanty na plebanii aż do gościnnych gospodyń z terenu naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. 

Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami w naszym Kościele codziennie w czasie trwania pielgrzymki o godz. 20.30.Zapraszamy!

4. Dnia 9 sierpnia  ok. godz.19.00 przychodzi do nas na nocleg  40 Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska idąca na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą :Zrecze Duże -ok.18.30;Łagiewniki -ok.18.40;Chmielnik-ok.19.00;Suchawola-ok.19.40.Otwórzmy nasze serca i domy, aby przyjąć Jezusa – w osobie Pielgrzyma…

5. Zapraszamy na spotkania organizacyjne:

-W środę – do salki przy plebanii 10 sierpnia o godz.19.00- naszych parafian ,którzy zapisali się na Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę i wszystkich chętnych

w czwartek- 11 sierpnia  na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Kościoła wszystkich Pielgrzymów udających się do Fatimy . 

6. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w sobotę -13 sierpnia o godz. 20.00.

7. W niedzielę 14 -sierpnia Dożynki Gminne w Śladkowie Dużym -początek o godz. 13.30.Msza święta polowa o godz,15.00 -Zapraszają Burmistrz M i G Chmielnik; Dyrektor Chmielnickiego Centrum Kultury i Mieszkańcy Śladkowa Dużego.

8.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Piotr Zgrzebnicki; Wioletta Zgrzebnicka; Sylwia Zgrzebnicka; Aneta Soja; Krystyna Styczeń; Marian Kuza

Bóg zapłać za pracę i ofiarę  60 zł. W sobotę -13  sierpnia na godz.9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

9. Serdeczne Bóg zapłać dla II Koła Różańcowego św. Józefa Oblubieńca z Chmielnika za złożoną ofiarę -500 zł na Mozaikę -Mater Ecclesia.

10. Serdeczne Bóg zapłać dla Pań z Legionu Maryja  za prace ogrodowo-pielęgnacyjne  przed Odpustem.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary –3 056 zł złożone  w czasie  poświęcenia pojazdów.

12. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :  

 14.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości.  Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 Sierpnia 2022
Przewiń na górę