XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 lipca 2023 r.

1.Msza św. jest  uobecnienie Królestwa Bożego pośród nas. Umocnieni  Boża mądrością głosimy Chrystusa w naszej codzienności…

2. Serdecznie dziękujemy ks. Grzegorzowi Petrusowi za miesięczną posługę kapłańską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w dalszej służbie Kapłańskiej.

3. Gościmy Ks. dr Tomasza BORKOWSKIEGO – wykładowcę Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu w WSD w Łomży i przewodnika Pielgrzymek po Ziemi Świętej –który modli się z nami i  głosi słowo Boże. Niech to spotkania uwrażliwi nas na sprawę powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i konsekrowanych

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 W I czwartek  na cmentarzu o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami – modlitwa  za dusze czyśćcowe , Msza św. o godz.18.00  oraz procesja po cmentarzu

 -w I piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 17.00 .

– w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

5. W niedzielę –6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.-nasz odpust Parafialny -zapraszamy do wspólnej radości i modlitwy domowników i gości.

– Uroczystą Msze św.  o godz. 17.00 odprawi i będzie głosił Słowo Boże Pielgrzym Pieszej Kieleckiej Pielgrzymki  ks.Bp Ordynariusz Jan Piotrowski –po Mszy św. będzie uroczysta odpustowa procesja. Prosimy o przygotowanie odpustowej asysty…Zapraszamy gości i domowników naszego Wieczernika.

W tym dniu będziemy witać i nocować pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą w liczbie ok.180 osób około godziny 17.00 lub 18.00.Pierwsza grupa zatrzyma się w Śladkowie Małym pozostałe w Chmielniku. Niech będą otwarte nasze serca i domy na przyjęcie gości. Od Niedzieli  -6 sierpnia do 13 sierpnia ,każdego dnia, o godz.20.30,w jedności  z pielgrzymami, będziemy gromadzić się na Apelu Jasnogórskim, w ramach Duchowej Grupy Pielgrzymkowej

6. Zapraszamy na:

Kielecką Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy- od 6 do 13 sierpnia

zapisy na stronie   internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

–  XI  Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej -od 16 do 19 sierpnia b.r..

Zapisy od 1 do 31 lipca tylko na www.pielgrzymkarowerowa.pl.  Uwaga ! Ilość pątników ograniczona

Więcej szczegółów na plakatach   w gablocie przed kościołem.

7. Od 1 do 6 sierpnia odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Lizbonie weźmie udział ponad setka młodych ludzi z diecezji kieleckiej- Uczestniczą też młodzi z naszej parafii –         w  sumie  wszystkiej młodzieży może się pojawić około 1 mln osób – módlmy się o błogosławione owoce tych wydarzeń  dla Kościoła w świecie i w naszej ojczyźnie.

8. Składamy podziękowanieza sprzątanie naszego Kościoła. W sobotę pracowali mieszkańcy z ul Piastów blok 10:Pani Irena; Halina Odomska; Jarosław Pawelec; Teresa Wesołowska; Weronika Wesołowska; Gabriela Wesołowska;;Anita Wesołowska; Grzegorz Wesołowski: mieszkańcy bloku 11: Stanisława Radosz; Roman Banasik; Danuta Rak; Barbara Padło ;Zdzisław Pawłowski; Sławomir Styrcz; Dorota Piras; Krystyna Kukuryk. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 160 zł. W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  mieszkańców ul. Piastów blok nr :12 i 13.

9. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy już zastosowali się do naszej prośby!

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

 

 

 

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 lipca 2023 r.
Przewiń na górę