XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 sierpnia 2023 r.

1. Dzisiaj błogosławiony dzień-Uroczystość  Przemienienia  Pańskiego- dzień naszego odpustu Parafialnego. Można dzisiaj w naszej parafii zyskać Odpust zupełny-pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie lub za  jedną  osobę zmarłą.

Uroczystą Mszę św. odpustową o godzinie 17.00 będzie sprawował Pasterz Diecezji Kieleckiej- Pielgrzym Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej- ks. Bp Jan Piotrowski.

Odpustowe słowo Boże głosi ks. Diecezji Radomskiej- psychoterapeuta ks. Radosław Zaborski

2. Dzisiaj będziemy witać i nocować pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą około godziny 17.00  lub 18.00.Pierwsza grupa zatrzyma się w Śladkowie Małym pozostałe  w Chmielniku. Niech będą otwarte nasze serca i domy na przyjęcie gości.Od Niedzieli  -6 sierpnia do 12 sierpnia ,każdego dnia, o godz.20.30,w jedności  z pielgrzymami, będziemy gromadzić się na Apelu Jasnogórskim, w ramach Duchowej Grupy Pielgrzymkowej

3. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków.

4.We wtorek 8 sierpnia  św. Dominika -patrona naszego p. Kościelnego,– Modlić się będziemy   za p. Dominika  w czasie dzisiejszej Mszy św. o godz.17.00 -dziękując Mu za Jego pracę w naszej Parafii.

5. Dnia 9 sierpnia-środa  ok. godz.19.00 przychodzi do nas na nocleg 41 Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska idąca na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą: Zrecze Duże -ok.18.30;Łagiewniki -ok.18.40;Chmielnik-ok.19.00; Suchawola-ok.19.40.Otwórzmy nasze serca i domy, aby przyjąć Jezusa w osobie Pielgrzyma ..

6.W sobotę -12 sierpnia 2023r. Burmistrz M i G Chmielnik, Sołtys, Rada Sołecka, mieszkańcy Grabowca oraz Dyrekcja Chmielnickiego Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Gminne Dożynki w Grabowcu .– początek o  godz. 13.30 :a o godz. 15.00 Msza św. Polowa –bliższe informacje na plakatach

7. W niedzielę -13 sierpnia o godz.20.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie-zapraszamy!

8. Składamy podziękowanieza sprzątanie naszego Kościoła. W sobotę pracowali mieszkańcy z ul Piastów blok 12:Kazimierz Puchała; Jan Jabłoński; Małgorzata Jabłońska: mieszkańcy bloku 13:Grzegorz Wrzesień; Sławomir Skibiński; Teresa Raczyńska; Henryka Stachowicz; Teresa Dąbrowska ;Jadwiga Olech;Bóg zapłać za pracę i ofiarę 90 zł. W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  mieszkańców ul. Piastów blok nr : 14 i 15.

9. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy już zastosowali się do naszej prośby!

10.Zapraszamy na Pielgrzymkę  „POZNAJEMY ŚWIĘTYCH W POŁUDNIOWYM SŁOŃCU ITALII” .W dniach 17.02 – 24.02.2024 – ferie zimowe. Program: PIETRELCINA – SAN GIOVANNI ROTONDO –  św. Ojciec Pio – MONTE SANT’ANGELO Sanktuarium św. Michała Archanioła – BARI – św. Mikołaj – NEAPOL – cud św. Januarego – SALERNO –  św. Mateusza  – POMPEJE- Bazylika Matki Bożej Różańca Świętego. I wiele innych miejsc i atrakcji. Więcej informacji u ks. Pawła.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

 12. Serdeczne Bóg zapłaćwszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom, służbie liturgicznej oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości. Odpoczywając nie zapomnijmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Prosimy również, aby w stosownym stroju odwiedzać Kościoły i uczestniczyć we Mszy św…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 sierpnia 2023 r.
Przewiń na górę