XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 Września 2023 r.

1.Dzisiaj -17 września obchodzimy rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

Módlmy się też o pokój na Ukrainie i wszędzie tam gdzie toczą się wojny.

2. W tym tygodniu siostra Przełożona Bernardyna przezywa dzień swoich imienin, obejmujemy  Ją naszą modlitwą i życzliwością. Msza św. w intencji solenizantki w niedzielę 24 września o godz.8.30.Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. Mamy nowy, dębowy, „zamykany  Konfesjonał” – koszt 27 000 zł. Zakończyliśmy proces automatyki drzwi garażowych – koszt 4 500 zł

Serdeczne Bóg zapłać za  wszelkie ofiary a zwłaszcza  te składane na niedzielną tacę. Bóg zapłać!

4. W poniedziałek, 18 września po Mszy św. popołudniowej ok.  godz. 18.40 odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla kandydatów do s.bierzmowania i ich rodziców. Kandydaci złożą deklaracje przystąpienia do tego sakramentu i otrzymają niezbędniki, w których będą odnotowywać swoją aktywność religijną w naszej wspólnocie parafialnej.

5. W sobotę, 23 września 2023 r. odbędzie się 24. Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż pod hasłem: „Krzyż drogowskazem życia”.

Wyjazd spod placu kościelnego o godz. 10.00- nasz  szlak ma 7 km.. Zapisy u katechetów albo w zakrystii i kancelarii.. Serdecznie Zapraszamy!!!

6. Wszystkich pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Włoch zapraszamy do odbioru „karty uczestnika” u ks. Pawła.

7. P.  Dominik  wyjechał na krótki  urlop -zastępuje go p. Jerzy Styczeń.

8. Ks. Proboszcz wyjeżdża na  urlop, w związku z tym Kancelaria Parafialna   nie będzie czynna rano od jutra do 29 września.

9.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Przededworza. Pracowali :Krystyna Bielecka; Barbara Stradomska; Mirosława Czaja; Marta Padzioch; Maryla Bielecka-Woźniak. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 50 zł. W sobotę 16 września zapraszamy na godz. 9. 00. kolejnych mieszkańców Przededworza.

10 .Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

11. Zapraszamy naszych parafian, w każdym wieku do udziału w ruchach i wspólnotach parafialnych.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 Września 2023 r.