XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 Października 2023 r.

1. Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Naszymi ofiarami wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać! Dzisiaj także odbywa się liczenie wiernych.

2. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy składali ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin – zebrano 4.000 zł. Bóg zapłać tym, którzy tę zbiórkę przeprowadzili.

3. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego – 29 października 2023, kazania będzie głosił ks. misjonarz z Afryki i rozprowadzał książkę misyjną o ks. Ignacym z Konga,  który jako diakon w naszej parafii modlił się i śpiewał kolędy po afrykańsku na Boże Narodzenie 2011/12.

4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek: za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę.

5. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

6. Są już Kalendarze Rolnicze na rok 2024-cena jednego 34 zł, oraz kalendarze misyjne cena 7 zł.

7. Ks. Proboszcz przebywa na rekolekcjach kapłańskich, w związku z tym Kancelaria Parafialna nie będzie czynna rano do 26 października.

8. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Suchowoli. Pracowali: Urszula Gajek, Amelia Gajek, Wanda Bochenek, Barbara Gajek, Maria Angielska, Monika Dyraga. Bóg zapłać za pracę o ofiarę 100 zł.

9. W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców Kolonii Suchowolskich.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym naszą liturgię – gościom i domownikom; lektorom, kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 Października 2023 r.