XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 Października 2023 r.

1) Przeżywamy Parafialny Dzień Seminaryjny – wraz z ks. Rektorem WSD  w Kielcach ks. dr Adamem Perzem i alumnem II roku  -Michałem Ciszkiem  modlimy się w intencjach naszej duchownej Uczelni, dziękujemy Bogu za księży pochodzących i pracujących w naszej parafii oraz prosimy Boga  o nowe i święte powołania  do życia w Chrystusowym Kapłaństwie.                                                                 

Dzisiejsza  taca przeznaczona jest na cele Seminarium.

Dzisiaj  Katecheza Chrzcielna po Mszy św. o godz. 16.00 i Nabożeństwie Różańcowym. Zapraszamy!

2) Zmarła Mama s. Damarii – pani Eleonora Bazak -Msza św .pogrzebowa będzie dzisiaj o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Janinie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3) Serdecznie dziękujemy pielgrzymom, którzy pod przewodnictwem ks. Pawła Foderowicza uczestniczyli XV Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca pod hasłem: „Z Maryją leczyć świat modlitwą” w Jędrzejowie .Niech ich   modlitwa  i trud będzie dla naszej parafii źródłem Bożej  łaski.

4) W poniedziałek -9 X o godz. 19.00  wspólnota W mocy Ducha zaprasza na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym i uwielbienie.

5) Od dnia 10 października -wtorek  będzie dostępna  księga intencji mszalnych na rok 2024.Do księgi zostały  wpisane zamówione  indywidualne intencje pogrzebowe z roku 2021 i części roku 2022.

6) W piątek  – 13 października:

– O godz. 12.00  Msza św.- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, pracowników i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku z racji Dnia Edukacji i poświecenia nowego sztandaru szkoły- naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Kaleta

– O godz. 20.00. kolejne Nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy do naszego Kościoła na wspólną modlitwę

7) W sobotę 14 października:

–  o godz. 11.00 w salce pod plebanią spotkanie  dzieci, które  chcą należeć do  Płomyków Ducha Świętego. zapraszamy!                         

.- będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.                                                            

W niedzielę 15 października  czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

8) W niedzielę 15 października:

-odbędzie się XXIII Dzień Papieski, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” -pod  hasłem : Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Jak co roku, Dniu Papieskiemu towarzyszy zbiórka pieniędzy na edukację i rozwój młodych zdolnych osób z małych miejscowości. Zebrane środki pomagają nowemu pokoleniu uczyć się, studiować i w pełni rozwijać swoje możliwości, aby mieć tę pasję życia. U nas zbiórkę do puszek  przeprowadzą Harcerze i Rycerze Kolumba.

-W przyszłą niedzielę młodzież i ministranci  po Mszach Św. Będą rozprowadzać „kremówki papieskie”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie  młodzieżowych wyjazdów. Serdecznie zapraszamy!

9) Niestety nikt nie przyszedł do sprzątania naszego Kościoła ,to smutne… Przygotowanie parafialnego Wieczernika nie jest obowiązkiem lecz przywilejem, bo Pan przygotował nam już mieszkanie w niebie.. a my …:

W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Suchowoli

10) Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek: za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę.

11). Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

12). Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

 Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 Października 2023 r.
Przewiń na górę