XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 Października 2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy w kościołach poświęconych ,w których data poświęcenia nie jest znana Uroczystość : Rocznicę Poświecenia Kościoła własnego. Dziękując Bogu za Jego Obecność w tym miejscu i wspólnotę wiernych, która gromadzi się w Jego Imię – stanowiąc jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół.

2) Na zakończenie Tygodnia Misyjnego gościmy ks. Marka Pasiuka – Pallotyna misjonarza z Afryki który głosi  kazania. i rozprowadza m.in. książkę misyjną  o ks. Ignacym z Konga,  który jako diakon w naszej parafii modlił się i śpiewał kolędy po afrykańsku na Boże Narodzenie 2011/12. 

3). Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania zaprasza wszystkich na  „Wieczór we wspólnocie świętych”, jutro 30 października-w poniedziałek bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym.Zapraszamy!

4) We wtorek ,31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 17.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

5) W środę , 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych.  -Msze św. w Kościele 7.00-8.30-16.00..

O godz.10.00 Msza św. na cmentarzu, potem Różaniec za zmarłych i procesja po cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych , a po niej ok.12.00 -Msza Święta za zmarłych.

We wszystkich Świętych na cmentarzu będzie można składać wypominki za zmarłych oraz Rycerze Kolumba będą kwestować na rzecz renowacji  naszego cmentarza.

6) Dnia  2 listopada będziemy wspominali Wszystkich Wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze św. w Kościele o godz.6.30 i  o godz.12.00. Ponieważ 2 listopada to też  I czwartek- to w Kaplicy na cmentarzu  o godz. 16.30 Różaniec z wypominkami i modlitwa  za dusze czyśćcowe i Msza św. o godz.17.00.-  i zapraszamy na procesję po cmentarzu  do czterech stacji z modlitwą za wszystkich bliskich zmarłych.

Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek jak w roku ubiegłym. Za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę. .Za zmarłych wspominanych w wypominkach, będziemy się modlić na nabożeństwie Różańcowym po wieczornej Mszy św. do 8 listopada.

7). Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

8) Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Suchowoli i Kolonii Suchowolskich. Pracowali: Halina Jurecka; Agnieszka Jurecka-Paluch; Barbara Duda; Andrzej Duda; Beata Kędra; Krzysztof Kędra; Zdzisław Augustyn; Barbara Wójcik; Renata Guła; Halina Bielecka; Jerzy Bielecki. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 120 zł. W następną  sobotę zapraszamy na godz. 9.00.  kolejnych mieszkańców Kolonii Suchowolskich  .

9) Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 Października 2023 r.
Przewiń na górę