XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 Listopada 2023 r.

1) „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu” (św. Augustyn). Dziś Jezus kieruje do nas twarde i wymagające słowa. Jednak nie można przyjmować ich jako przekleństwa, ale uczynić z nich lekarstwo na hipokryzję, która może się wedrzeć w nasze życie. Jezus uczy nas, że jedyną drogą, aby ustrzec się od hipokryzji jest naśladowanie wiarygodnego Mistrza. Tylko naśladując Jego, możemy kroczyć razem jako bracia do naszego jedynego Ojca, Boga w niebie…

2) Serdecznie dziękujemy s.Bernardynie, ks,Piotrowi i kandydatom do s. Bierzmowania, którzy tak twórczo  ubogacili nas duchowo w poniedziałek w czasie „Wieczerzy we wspólnocie świętych”. Bóg zapłać!

3) Serdeczne podziękowania dla p. Grzegorza Ramskiego z Chmielnika za ofiarowane piękne Chryzantemy do Kościoła i do Kaplicy na cmentarzu

4) W poniedziałek -6 listopada:

spotkanie Czcicieli Ducha Świętego po Mszy św. i różańcu

– Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na Uwielbienie na godz. 19.00

 5) W czwartek, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.

6) W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej ojczyzny o godz.10.00-Modlitwą naszym będzie przewodniczył ojciec Artur Rychta OCD -karmelita z Piotrkowic, który przez ostatnie lata pracował na Ukrainie..

Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność.

7) Od 2008 roku druga niedziela listopada ma w Kościele w Polsce szczególny charakter Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie stara się zwrócić oczy wiernych  i ich duszpasterzy na stale obecny dramat cierpiących chrześcijan w różnych zakątkach świata.

8) W niedziele –12 listopada po Mszy św. o godz. 12.00 będzie koncert  religijno-patriotyczny zespołu OLD Timers.Zapraszamy!

A po Mszy św. o godz.16.00 –Katecheza Chrzcielna- zapraszamy!

9) Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Kolonii Suchowolskich . Pracowali: Maria Korczak; Bogusław Korczak; Anna Michalczyk; Stanisława Sajkiewicz; Sylwia Kucharska; Mirosław Wnuk ; Martyna Wnuk; Ewelina Majewska; Wiktor Majewski . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 80 zł. W piątek-10 listopada na godzinę 18.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Kolonii Suchowolskich .

10) Listopad,to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek: za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę.

11) W czasie kwesty przed cmentarzem – 1 listopada zebrano 4790 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba, którzy  tę kwestę przeprowadzili.

12) W tym tygodniu pan Organista rozpocznie roznoszenie do naszych domów opłatków na Stół Wigilijny-jako symbol jedności całej naszej Parafii na przyjście Nowonarodzonego Syna Bożego. Opłatki, które będzie roznosił Pan Organista zostaną dzisiaj poświęcone. Ofiara, którą składamy przy tej okazji jest elementem wynagrodzenia jakie otrzymuje Organista od parafian za swoją pracę. W naszej parafii, jak wielu innych parafiach, pozostał jeszcze tradycyjny sposób wynagradzania Organisty za pracę- Organista utrzymuje się z ofiar, które otrzymuje od  parafian za posługę w czasie ślubów,  pogrzebów oraz właśnie podczas roznoszenia opłatków, natomiast od Parafii ma zapewnione jedynie ubezpieczenie-ZUS. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie pana Organisty w Waszych domach.

Rzeczą właściwą jest, aby na każdym Wigilijnym Stole był opłatek pobłogosławiony w Kościele parafialnym.

13) Ks. Proboszcz wyjechał  na urlop , w związku z tym Kancelaria Parafialna   nie będzie czynna rano od jutra do 16  listopada.

14)Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

15)Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł i kalendarze misyjne – 7zł

 Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 Listopada 2023 r.
Przewiń na górę