XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 Listopada 2020

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu Organiście, chórzystom, scholii-p.Joannie Szczepskiei i s. Stefanii ,składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Msza św. w Ich intencji we wtorek o godz.17.00.

5. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. W niedzielę nie ma Rorat– pierwsza Msza św. o godz. 7.00-Zapraszmy!

6. W przyszła niedzielę -27 listopada będzie zbiórka do puszek przed Kościołem  na rzecz rodziny pogorzelców z ul. Polnej w Chmielniku.

7. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które będą przeżywane w 2023 r. w Lizbonie. Biskup Kielecki Jan Piotrowski zachęca i prosi, aby w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada br. na ten cel przeprowadzić zbiórkę do puszek przed kościołami i kaplicami -będziemy mogli zadośćuczynić tej  prośbie dzisiaj   po każdej  Mszy św.

8. Na pomoc Ukrainie zebraliśmy do puszek 3 280 zł-serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba-którzy tę zbiórkę przeprowadzili.

9. Listopad, to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek: za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę lub rodzinę.

10.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem…Śmieci odnosimy we wskazane miejsca… Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy  już zastosowali się do naszej prośby!

11.Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł

świece  -Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy. Cel akcji jest niezmienny – wsparcie dzieci z rodzin ubogich poprzez dożywianie, pomoc w nauce, organizację wypoczynku letniego. Ofiara za świecę jest równowartością jednego obiadu dla dziecka- minimum za małą świecę 9 zł, a za dużą 18 zł .

12. Zostały   dwa   wolne miejsce na Pielgrzymkę do Fatimy w dniach 31. 01. 2023- 07.02. 2023r. Serdecznie Zapraszamy. Więcej informacji  u ks. Pawła.

13. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Szyszczyc. Pracowały :Barbara Chynek i Barbara Rogala

Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 20 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Szyszczyc.

14. Serdeczne Bóg zapłać Rycerzom Kolumba : Włodzimierzowi Hanszke, Markowi  Kowalskiemu i Zdzisławowi  Dorozowi za pracę na rzecz naszej parafii.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!